Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koeraga mure + dieet.
#6544
häppyloveu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 10
Offline Profiil

11 aastat, 1 Kuu tagasi
Tere

Mul on kodus 9 aastane Ameerika Ćoccer Spanjel (ei oska nime kirjutada) . Sain koera 5.5 aastaselt , Oleme saanud suurteks sõpradeks, ning läbi pääsenud erinevatest tervise jamadest. Kuid mul on suur probleem. Koer on ülekaalus. Nimelt on meie probleemiks see , et pool aastat tagasi astus koer klaasikillu jalga, esialgu läksin oma veterinaari poole, kus olime enamus korrad käinud kui asja oli. Meile pandi kallid rohud peale ja algas nädalane kuur. Okei, nädal hiljem tundus kõik SUPER , kuid see vaid esialgu kuna haav läks mäda täis ja kuna ei osanud miskit teha läks see mädapaise ise katki. Nonii, jooksimegi jälle päev hiljem arsti poole. Arst vaatas asja üle ja ütles ,et jalg on supper hästi paranenud ja korras. Olime õnnest hullunud ja läksime koju tagasi. Samal õhtul aga mäda läks jälle ülesse, niisiis antsin oma veterinaati suhtes alla ja läksin uue arsti juurde, seal kästi lillavedelikku osta ja sellega puhastada hommikuti ja õhtuti ning nädala pärast tagasi tulla. See jutt tundus muidugi väga ebaloogiline niisiis kui arstile puhastamise ja karvade lõikamise eest haava ümbert (halvasti oli tehtud) ära olin maksnud jooksin Loomade Kiirabi Kliiniku poole. Seal siis aeti algul haava ümbert karvad ära, puhastati haav ja anti mingi rohtu ja soovitused. Maksin arve ära ja läksime rõõmsameelselt koju. Nädal hiljem polnud siiski miski paranenud. Läksime arstile tagasi, seekord saime suure nimekirja asjadest mida ostma peame ( puhastusvahendid) ning pandi antibiootikumid peale. Kahe nädalane antibiootikumi kuur aga ei aidanud jälle midagi. Olin peaaegu, et meeleheitel. Kuna olin arstidele ja ravimitele kulutanud üle 250 euro ilma et midagi paremuse poole oleks liikunud antsin alla. Otsustasin, et puhastan lihtsalt ilusti haava ja loodan parimat. Kuid siiani pole midagi muutunud, ja ma ausalt ei oska midagi teha, kardan minna arstile kuna sees on kartus et ei ole mõtet. Seepärast on ka koer läinud ülekaalu, et haige jalg küll ei häiri teda eriti kuid ei julgenud enam niipalju teda liikuma viia kui vanasti, sest kui koer liiga palju liikus läks mäda jooks suuremaks. Hetkel tundub et jalg on parem kuid siiski haav on lahti ja mäda vahetevahel tuleb. Niisiis on koer 3.5 kg ülekaalus

Vajan abi, et ehk oskab keegi mõnda head dieeti välja soovitada. Koer on kodutoidul, krõbinaid ei taha suu sissegi võtta, kuid vahetevahel ei anna meelega nii kaua süüa kuni krõbinaid sööb, sest vitamiine on ju vaja. Hetkel alustasin 2 päeva tagasi sihukest dieeti et söödan 2x päevas keskmise portsjoni Riisi, herne,maisi,viineri ja paprika segu. Koer sööb suure isuga, krõbina kauss seisab koguaeg ees, kuid nagu mainisin neid ta ei söö. See paprika, maisi, herne ja riisi segu on külmutatud juurvilja pakina mida poest soetan. Ning pannil vee sees soojaks lasen ning sisse tükeldan kana viinereid ( need pidavat mitte rasvu juurde andma) . Vahepeal mõtlesin, et läheks üle pakiriisi ja viineri segule. Kuid ei tea kah, mida teha.

NIISIIS PALUKSIN ET EHK KELLEGIL ON HEAD DIEETI SOOVITADA NING KAS KELLEGIL ON JUHTUNUD SARNANE LUGU KOERA KÄPAGA NAGU MINUL!!?? KUST SAAKS ARSTI KES MU PISILINNUKESE KÄPA TERVEKS SAAB AIDATA RAVIDA ???!!

nb: Koeraga on meil suur side. Ta on ka veidike keeruka iseloomuga, perekond eriti mina ehk peremees on temale nagu kari, alati kui kuskil käime hoiab silma kõigil peal ja ootab iga inimese järgi, ning kunagi ei taha kedagi silmast lasta. Kuid võõrad inimesed ja teised koerad on justkui vaenlased, sõbrad koerad on ka olemas. Minu pisike on muidu väga sõnakuulelik ja tark.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6545
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

11 aastat, 1 Kuu tagasi
Ülekaalulisusest leiab infot siit: www.koer.ee/Ulekaaluline_koer.html
Isiklikult jätaksin ära selle koidutoiduga toitmise, riis on ok, aga mais ja viinerid, palju seal väärtuslikke toitaineid on. Kui kodutoitu, siis vast riis ja naturaalne liha (näiteks kana) pigem? Isiklikult toidaksin siiski kvaliteetse (pigem ultra premium klassi) koeratoiduga, näiteks lambalihaga toidud on väheke lahjemad ja sobivad ka tundliku seedimisega koerale.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6546
häppyloveu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 10
Offline Profiil

11 aastat, 1 Kuu tagasi
Probleem ongi selles, et koer ei söö krõbinaid. Muidu õde soovitas mul sama, et ostaksin kana. Aga aitähh selle lingi eest
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6547
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

11 aastat, 1 Kuu tagasi
Hei,olen sama arvamusega,et viiner ei anna ei inimesele ega koerale midagi kasulikku.Kui lausa kana või liha osta pidevalt ei jaksa,siis võib proovida ka keeta riisi,juurvija ja kanasüdameid,pugusid ja muid varuosi.Ikka parem kui viiner! Liha onkasulik koerale pakkuda toorelt.meie koerad lähevad rõõmust hulluks,kui tooreid lihaolluseid anda.Ainult maksa ei või tihti ja palju anda.
Selle käpa mädanemise koha pealt tuli mõte,et sügavamal kudedes võib olla jäänud traumajärgselt sisse võõrkeha (kild,kivi,nael).See võib olla põhjuseks,miks haav ei parane. Kui rahakott kannatab,siis võiks paluda teha röntgen või korralik haava revideerimine arsti juures.Siis kui haav saab korrastatud ja surnud koed ning võõrkehad välja (võib olla ka kinni nõelutud),siis ehk hakkab asi edenema. Ega ma muidugi ei tea ju,kui sügav ja kui saastunud haav võis olla,aga oletan ka sellist võimalust. Ja veel:suhkruhaigetel paranevad haavad halvasti ning närvikahjustuse tõttu ei tarvitse nad seal siis ka valu tunda.Kuna koer on ülekaaluline,poleks paha uurida,kuidas tal lood veresuhkruga on.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6549
häppyloveu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 10
Offline Profiil

11 aastat, 1 Kuu tagasi
Aitähh nõu ees
Muidu meil on koeraga selline värk, et ta ei söö ei toorest liha ega konte ega muud selle sarnast.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1