Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer kooli.
#2710
T.K.
 


15 aastat, 1 Kuu tagasi
Et siis tahaks koeraga kooli minna, aga ei leia kusagilt vajalikku informatsiooni.
Elame küll Tallinnas ja tean, et siin on piisavalt koolitajaid ja koertekoole, aga enamuses on kutsikakool ja nö mitte kutsikate rühma pääseb alles kutsikakooli läbimisel. Minu koer on 1a ja natuke peale , ta ei liigitu ju kutsikate alla.
Et oskab keegi midagi soovitada, kuhu pöörduda jne ?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2726
Leek
 


15 aastat, 1 Kuu tagasi
Millisesse trenni sa minna tahaksid, kas näiteks sõnakuulelikkus, agility?
Kõige parem on uurida koertekoolide kodulehti ja kirjutada neile oma soovist.
Näiteks www.tako.ee, www.tubli.biz ja neid on veel.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2750
T.K.
 


15 aastat, 1 Kuu tagasi
Asi ongi selles, et oleks kõige tavalisemaid käsklusi minna õppima, sest koer ei allu käsklustele. Tema kodune koolitus pole olnud piisav, ja ise pole hetkel võimeline tema õpetamiseks.
Tavaliselt tegelevad selliste käsklustega (istu, lama, siia jne.) kutsikakoolid, aga tema pole kutsikas (või on?).

Kõige suurem probleem on just väljas käsklusega "siia" ja "kõrval". Kui toas veel on väikenegi võimalus, et allub neile, siis väljas on tulemus täiesti 0. Kõik ülejäänu on kordades huvitavam, kui mina ja no ei suuda seda tähelepanu võita ei lemmikmaiuste ega mänguasjadega, need lihtsalt ei ole väljas enam huvitavad.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2766
Leek
 


15 aastat, 1 Kuu tagasi
Siis sobiks minna näiteks sõnakuulekuse trenni.
Kõige parem on koerale väljas käsklusi õpetada siis, kui ennem on mingi aeg ringi jalutatud ja lastud koeral ringi nuuskida.
Kõige parem on minna kuhugi rahulikku kohta looduses, kus segajaid ei ole, jalutada ringi, mängida koeraga ja siis pärast õpetada käsklusi. Hea kui koer pole enne söönud ka, siis peaks tal motivatsiooni olema:)
Kui koer väljas olles ei pööra sulle tähelepanu, siis peaks iga sinule pööratud tähelepanu eest teda kiitma, tekitama temas tunde, et jube vahva on sinuga ikka koos olla.
Tundb, et veidi peaks tegema ka neid harjutusi, mis näitavad, et sina ikka oled karjajuht. See nõuab järjepidevat tegutsemist, mis lõpuks annab ka tulemust. Enda kogemusest võin öelda, et muutused ilmuvad juba paari nädala jooksul.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1