Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kool hüperaktiivsele koerale
#759
Triin
 


15 aastat, 9 kuud tagasi
Tere,

Lugesin kunagi kusagilt ajakirjast, et hüperaktiivsetele koertele on eraldi nö kool. Platsi peal on palju erinevaid atraktsioone, kus koer saab ennast väsitada ja oma energia suunata.
Ei mäleta kahjuks selle koolitaja nime ega ka asukohta.
Kui ehk keegi teab, palun andke teada.

Suured tänud ette ja päikest soovides kõigile:)
Viimane muutmine: 27.06.2009 21:19 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#765
Koerakuulaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 25
Offline Profiil

15 aastat, 9 kuud tagasi
Kahjuks ei oska info osas aidata, lihtsalt kiirelt selgitan:

Hüperaktiivse koeraga tuleks keskenduda jalutuskäikude ja füüsilise koormuse vähendamisele, selle asemel keskenduda ajutegevuse tõstmisele. Füüsiline koormus (jalutuskäik) ilma ajutegevuseta toodab energiat juurde ja ei lahenda probleemi. Sundkoormus (rattasõit, mitu km jooks jms.) tõstab stressitaset, energiatase (üleväsimuse puhul) magatakse lühidalt välja ja ollakse õige pea taas valmis tegutsema (adrenaliin jäi kasutamata- puudulik ajutegevus)- hullemal juhul treenitakse nii koer lihtsalt tugevamaks ja ta jaksab veelgi rohkem .

Mäng teiste koertega on samuti adrenaliivi väljalaskev aga vähendab oluliselt sinu kontakti koeraga (tihti on tulemuseks teiste koerte peale ülierutuvad ja igal hetkel mängu soovivad koerad, kelle energia soov mängima saada nagu ei lõpegi, sel hetkel väga rasked hallata). 30 min nädalas teistega mängu peaks olema täiesti piisav. Siinkohal tuleks aga arvestada sellega, et muul ajal ei loodaks koera jaoks tihti olukordi, kus ta näeb teist koera ja pidevalt ei lubata mängima/suhtlema minna- teist koera nähes adrenaliin jällegi tõuseb aga väljapääsu ei saa, stressitase jääb koera sisse ja kasvab.

Samuti on ohuks ühel platsil treenimine ja vahelduse puudus (kui kontroll on omanikul ainult ühes kohas tajub koer seda võimalusena väljaspool platsi võim endale haarata- nt. platsil ideaalselt käituv koer tirib omanikku sealt välja saanuna või esineb "valikulist" kuulmist). Seega kui trenni teed siis peale platsi on soovitatav õpitut ka mujal ise harjutada (metsas üle puude hüppamine, neil ronimine, otsimine jne.)

Ehk mängi, harjuta otsimist ja jälge ning loodan, et leiad mõnusa treeneri ja trennikoha
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1