Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Tartu seltsivate koerte klubi
#6970
terko
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

10 aastat, 6 kuud tagasi
Hea Tartu koeraomanik!

Koera ja inimese vaheline usaldussuhe on arenenud 100 000 aastat, pea sama kaua kui on arenenud homo sapiens. Inimühiskonna viimaste aastasadade progresseeruva kiirusega areng ja linnastumine on aset leidnud aga kiiremini kui selle suhte sama tugevusega püsimiseks on olnud vajalik. Selle tõestuseks - koeri mürgipallidega tappa üritavatest hälvikutest kuni peremeestele mitte kuuletuvate koerte rünnakuteni teiste koerte ja inimeste vastu kuuleme iga paari kuu tagant.

Koertega koos üleskasvanud inimesi on tänapäeval vähemus. Kuid enamus koeraomanikestki peab iga tänaval liikuvat koera ohuks enda või laste tervisele kui mitte elule. Väikekoerte perenaised haaravad oma lemmikud sülle juba silmanurgast teist koonlast nähes, suuremate koerte omanikud pööravad kõrvaltänavale, et konfrontatsiooni ja potentsiaalset kahjunõuet vältida. Loomulikult on mõistlik parem karta kui kahetseda, kuid oma hirmu peegeldatakse edasi koertele ja tulemuseks on mõlemapoolne hirmu süvenemine. Koera hirm aga muutub paisudes agressiivsuseks. Tekib nõiaring, millest väljumise võimalikkus vajab selgitamist ja teadlike koeraomanike kannatlikku pingutust.

Neid, kes mõistavad koerte truuduse sügavust, nende armastuse siirust ja oskavad nende soove kuulata ning ei lange kõrkuse ja ignorantide surve ohvriks, et koerte soovide ees kõrvad sulgeda, on vähemus. Seda olulisem on sel vähemusel oma vaatenurka tutvustada ning julgustada käega löönuid uuesti proovima. Meie mõtete selgusest ja tegude tõsidusest teevad järeldused tulevased otsustajad, tulevased linnakodanikud, tulevased koeraomanikud.

Alustagem põhilisest. Koerte omavaheline suhtlemine on oluline osa koerte ürgsest vajadusest, isiksuse kujunemisest, nende rollist peres. Koertel on ka muid primaarseid vajadusi, kuid just sotsialiseerumise unarusse jätmine on kõige sagedasem koerte probleemse käitumise põhjus. Olukorras, kus Tartu ainus koerte jalutusplats pole koeraomanike poolehoidu leidnud, pole siin kahjuks ka midagi imestada. Kui puudub koeraomanike poolt aktsepteeritud toimiv võimalus koerte seltsimiseks ning süveneb korterites elavate koerte stress vabalt jooksmise puudumise tõttu, suureneb koerte ja inimeste vaheline lõhe Tartus iga päevaga.

Tallinnas on leitud võimalus 20 koerte mänguväljaku rajamiseks. Oma mänguväljakud on ka väiksemates maakonnakeskustes: Pärnus, Valgas. Lahe taga Helsingis on aga suisa 60 koerte mänguväljakut ja eesmärgiks on seal mänguväljaku olemasolu iga kilomeetri raadiuses. Ükskõik millise suhtarvu me nendest andmetest arvutame, jääb Tartu hetkeolukord sellele alla.

Tartu seltsivate koerte klubi eesmärk on olla partneriks Tartu linnale ning aidata nõu ja jõuga kaasa koerte seltsimise võimaluste loomise läbi koerte ja inimeste vahelise mõistmise püsivale suurenemisele. Samal ajal suurenev koeraomanike vaheline suhtluse paranamine on selle eesmärgi saavutamise teine oluline osa. Meie tegevuse tulemused peegelduvad iseenesest Tartu avalikkuse eelarvamuste muutumises koertesse ning nende omanikesse, millele aitame kaasa ka aktiivse teavitustöö abil.

Tartu seltsivate koerte klubi soovib oma loomisele kutsuda kõiki koera heaolu suurendamisest huvitatud koeraomanikke - nii tõukoerte kui krantside, nii õuekoerte kui sülekoerte, nii sportlike kui ülekaaluliste, nii hüperaktiivsete kui stoiliste, nii juba praegu teiste koertega läbi saavate kui selleks õpetust vajavate koerte omanikke.

Klubi loomise algatusrühma ideedest ning täpsematest eesmärkidest ja sammudest klubi asutamiseni saate lugeda facebook'i grupi liikmeks astudes. Sellekohasest soovist palume märku anda kas privaatsõnumi, e-maili See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. kaudu või jättes kommentaari selle artikli juurde.


Parimate soovidega,

algatusrühm: Kristi Kongo ja Terko Jakobson, seltsimist ootavate Marta ja Simba omanikud
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6974
terko
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

10 aastat, 6 kuud tagasi
nüüd saate ka ise facebook's klubiga liituda:

http://www.facebook.com/groups/tartukoerad/

jääme ootama!
Viimane muutmine: 14.10.2013 15:39 Lisas terko.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1