Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kuidas harjutada kutsikat kammimisega?
#5581
maip
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

12 aastat, 10 kuud tagasi
Ostsin koera. Palun rääkige kuidas teie oma yorksterjeri poega harjutasite,et ta laseks kammida. Ma ei ole teda hirmutanud harjaga aga kui harjaga lähenen ta juba niustub ja kardab?
Viimane muutmine: 18.06.2011 23:42 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5809
Mystica
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 6
Offline Profiil

12 aastat, 7 kuud tagasi
Meil on westie poiss ja ta karmikarvaline ja vajab regulaarset harjamist. Esimesel korral lasin ma Chessyl harja nuusutada ja tutvuda ja siis tasapisi hakkasingi harjama. Eks ta ikka siblis ja mõtles mis toimub, aga nüüd ei tee teist nägugi.. kohati isegi naudib seda Tutvustades harja, andsin talle maiust ka, et seostada harjamist positiivselt. Hea võimalus kammimiseks on siis, kui kuts on rahulik ja väsinud, siis ta ei rabele nii palju.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5810
j-f
Karma: 4
Aktiivne koeraja
Postitusi: 20
Offline Profiil

12 aastat, 7 kuud tagasi
Kõigepealt võta kamm välja ja pane kutsikast kaugele, aga nii, et ta seda näeb. Anna maiustusi. Siis aeglaselt järjest lähemale.

Kui näed, et kutsikas tunneb ennast veel mugavalt, siis võid kammi juba enda kätte võtta, siis maiuse anda. Kui ta mingi sammu juures kartma hakkab, pead algusest peale alustama ja harjutama teda sellega, et kamm tähendab palju maiustusi ja toredat ajaveetmist.

Kiida ja anna maiust kindlasti selle eest, kui kutsikas ise kammi nuusutab. Kui kutsikas on juba kammi juuresolekuga harjunud, tõmba väga ettevaatlikult näiteks eest kõhu pealt korraks kammiga, anna kohe maiustust ja kiida.

Alustage väga lühikeste kammimissessioonidega ja maiustusi ei tohi kindlasti unustada.

Seda kõike ei pea kindlasti ühe päevaga saavutama, ongi parem, kui pigem aeglaselt ja ettevaatlikult teda harjutada.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1