Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: 11 kutsika lisatoit
#6411
Karjajuht
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 7 kuud tagasi
1.5 nädala eest sündisid emasel Alaska Malamuudil 11 poega. Isaks on Kuldne Retriiver, nii et tegemist suhteliselt suurte segavereliste kutsikatega.
Ema on hästi agar, sai sünnitusega ise hakkama, kõi toimingud tegi ära (paar platsentat tirisin ära ning lõikasin paar nabanööri lühemaks).
Ta on meil muidu ülisõbralik, aga nüüd aeg-ajalt urisb meie peale. Eriti siis, kui oleme kutsikaid süles hoidnud, see kõik on ilmselt normaalne, aga mille pärast tunnen muret, on fakt, et ta ei taha, et me lisapiima annaksime...
Nagu ikka, kutsikad seda eriti lihtsalt vastu ka ei võta, kuid nad on juba 900 g (väiksem 730, suurim 900 g, sündides olid u 250 ja rohkem) ja aeg-ajalt tahab emane ikka nende juurest pääseda ning vahel öösiti on väga ärritunud (ilmselt on kutsikad tema nisade suhtes juba päris agressiivsed).
Lisaks kutsikad ka sikutavad väga nisasid, seda juba sünnist saati.

Kas 11 kutsikat vajavad enne 3 nädalat lisapiima, või on juhuseid, kus üks ema suudab neid senini ära toita?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6412
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

11 aastat, 7 kuud tagasi
Isiklik kogemus nii suure pesakonnaga puudub,kuid olen kuulnud,et enamasti vajavad suure pesakonna kutsikad natuke lisatotimist küll.Juhindu siiski sellest ka,kuidas nad kaalus jurde võtavad ja kui rahutud nad on.Vaata,kas emal piima tuleb piisavalt.Natuke võib ema piimavabrikut turgutada ka jõujoogiga (1liiter vett+1toores munakollane sisse klopitud+1-2spl.mett).Üldiselt aga on loogiline,et kutsikad kasvavad ja toidukogused peavad suurenema.Nii,et kui iive kipub soiku jääma ja kutsid on virilavõitu,siis tulebki juurde toita.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6413
Karjajuht
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 7 kuud tagasi
Eks seda virisemist veidi on, aga mulle tundub, et see kõik on normaalne - pigem käib kisa siis, kui kiiresti emase nisa otsa ei jõuta või ema lõhna ei tunta.
Pidev kosumine on, püüame just igapäev neid pisemaid jälgida.
Ja aitäh, proovin jõujooki anda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1