Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kutsikas hyppab näkku.
#2462
Bubsik
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

15 aastat, 2 kuud tagasi
Nimelt lugu järgmine. Peres kasvab aastane tytar, mõtlesime et võtame talle koera.(Kuldne retriiver, 2 kuune) Tore koos hullata ja kui koer suurem hakkab last hoidma ja kaitsema. Lugu aga selline, et koer hyppab mängohoos lapsele näkku, seda on ka minuga juhtunud kui põrandal maas olen. Ma ei saa ju sellist asja lubada. Eelmisel korral sai laps kriimud silma alla aga mis siis kui oleks silm viga saanud? Põhimõtteliselt on koer hetkel nii rumal et ei saa arugi et midagi valesti tegi. Mis sellises olukorras teha. Laps patseerib mööda elamist ringi ja koer kogu aeg mänguhoos...
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2463
Kristiina
 


15 aastat, 2 kuud tagasi
Kas kutsikaga koolis käite?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2466
Leek
 


15 aastat, 2 kuud tagasi
Kutsikas on arvatavasti harjunud niimoodi mängima oma õdede-vendadega aga talle peaks seda lapse puhul keelama. Tuleb selgeks teha, kuidas lapsega mängida.
Hea kui te ka kusagil kutsikakoolis käite või hakaksite käima, siis koer õpib teid kuulama ja saate ise ka targemaks, kuidas koeraga käituda ja kontakti luua ja kindlasti saate kasvatajalt nõu küsida.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2475
krissuk
Karma: 4
Koeranduse guru
Postitusi: 51
Offline Profiil

15 aastat, 2 kuud tagasi
Võtsite kutsika 1-aastasele lapsele. Tore koos mürada. Seda kutsikas just teebki. Ta mürab teie 1-aastase lapsega nii, nagu ta müraks oma pesakonnakaaslastega. "Kutsikas on nii rumal, et ei saa arugi, et midagi valesti tegi" - loomulikult - ta ei teinudki midagi valesti. Ta oli koer. Ta on koer. Ta käitub nagu koer.
Kui koerale pole pidevalt ja püsivalt ja kannatlikult õpetatud inimeste ühiskonnas ja inimestele meelepärast käitumist, siis ei saa seda temalt ka nõuda. Ükski koer ei muuda oma käitumist 180kraadi peale pesast lahkumist põhimõttel - nii, nüüd olen kodukoer. olen selle 1-aastase toreda lapse sõber ja käitun nagu suur koer. 2-kuune on sama titt, kui teie endagi laps veel. Kui palju maailma asjadest arusaamist nõuate te 1-aastaselt? Tõenäoliselt mitte kuigi palju. Sama on kutsikaga. Positiivsete meetoditega, kinnistades kõiki kutsika häid (teile sobivaid) käitumisi ja võimalusel ignoreerides mittesobivaid või keelates ja kohe sobiva tegevuse juurde suunates, saate te kuude pärast toreda noore koera ja võibolla aasta-pooleteise pärast on teil see koer, kes last hoiab (kuite olete kutsikat lapse eest kaitsnud ja neid rahulikult koos olema õpetanud).
Soovitan keskkonda kohandada nii, et kutsikas ei saaks teie järelevalveta lapsega koos olla. Teie peate keskkonda kontrollima! Kui ta hüppab näkku siis, kui teie juures olete, siis tuleks kutsikat keelata, võtta ta lapse juurest ära ja a)suunata lubatud tegevuse/ mängu juurde b)panna ta nt teise tuppa rahunema (seda tuleks teha emotsioonitult ja mitte nö karistamise vaimus!).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1