Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Halb kogemus sotsialiseerumisel
#4317
Frankie
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

14 aastat, 7 kuud tagasi
Juhtus selline asi, et kodus olid külalised ja niigi arglikku 2,5 kuust kutsikat hirmutas ootamatult üks külalistest (astus avatud kätega tema poole ning tegi koledat häält, mis kutsikat tõsiselt ehmatas). Kutsikas jooksis niutsudes minu selja taha. Üritasin teda silitada ja rahustada, kuid ta oli terve õhtu väga kartlik. Ma tean, et kutsikaeas kogetud mingi halb kogemus võib jätta psüiva jälje ja koer võib suurena olla kartlik või aegressiivne. Äkki keegi teadjam oskab nõu anda, mida teha või kuidas käituda, et selle halva kogemuse mõju võimalikult palju neutraliseerida?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4318
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

14 aastat, 7 kuud tagasi
Soovitan kindlasti läbi lugeda artiklid sotsialiseerimisest, need leiab siit vasakult menüüst. Usun et see kogemus ei jäta sügavat jälge
Sotsialiseerimisega peab kindlasti jätkama, ma ei oleks kutsika ehmatamise peale reageerinud vaid seda ignoreerinud, samas julgustanud teda ise külalistega kontakteeruma.
Proovi samasuguseid situatsioone temaga koos läbi teha, ole rahulik ja julgusta teda inimestega tutvuma. Esialgu las külalised ignoreerivad teda (st ei vehi kätega, ei vaata otse silma, ei ürita katsuda jms). Tähtis on olla ka ise positiivne ja optimistlik, las ta harjub inimestega. Kui ta enam külalisi ei karda, võivad nad talle ka tähelepanu pöörata.

Edu kutsika kasvatamisel!

PS. Kui Sulle tundub, et kutsikas on liiga aravõitu, pea nõu mõne koertekoolitajaga ja samuti võib osaleda kutsikate sotsialiseerumisgruppides. Kogenud koolitaja oskab kutsika kehakeelt lugeda ja kindlasti annab nõu kuidas õigesti kutsikaga käituda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1