Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer võtab kingad jalast
#4786
Liina
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 7
Offline Profiil

13 aastat, 8 kuud tagasi
7 kuune mastif võtab õues lihtsalt perenaise kingad jalast:laugh: . Haiget ei tee, aga jalanõudega õues temaga olla ei saa. Kusjuures jalanõud võtab ära ainult perenaiselt. Teised selles osas teda ei huivita. Kas kellegil on sarnast kogemust? Mida oleks tark teha?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4792
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

13 aastat, 8 kuud tagasi
Peaks tegema koerale selgeks,mis on lubatud ja mis mitte.Praegu see tundub ehk tore ja naljakas,aga ühel hetkel saab sellisest kombest nuhtlus ja koer ei allu enam ka keelamisele,sest seda on ju kogu aeg lubatud! Kui koer tahab oma üleolekut täiskasvanuna inimestele demonstreerida võivad lisanduda veel muudki koerapoolsed "kiiksud",mis ei tarvitse inimesele just ohutud olla.Suur ja tõsine tõug ikkagi!Tean ühte kolmekuust nunnut kutsikat,kes juba ründab pererahvast kui need söögikaussi puutuda julgevad söögi ajal ja kargab ka kõrge säärega jalatsite puhul lõrinal jalgadesse kinni.Miks niisugused jalatsid talle ei meeldi,ei tea.Kahjuks peab pere seda naljakaks ja vahvaks ning ei tee midagi sellite kommete võõrutamiseks.Nad ei mõtle mis edasi hakkab saama.Ka sellest lontust kasvab "tiibelane"!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4906
Ireenex
Karma: 2
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

13 aastat, 6 kuud tagasi
Mul sarnane kogemus aga sedasi, et jalast võetud jalanõud viib saksa lambakoer õue. Talle justkui meeldib see mäng. Algul keelasin aga see tundus talle lõbusa mänguma "aja mind taga" ja "äkki ikka õnnestub". Nüüd olen proovinud nii, et kui viib välja siis ignoreerin seda ja koheselt kutsun käsklusega "siia" enda juurde. jalanõud koristan möödaminnes ära. Tundub, et hakkab toimima, sest enam nii tihti neid ära ei viida. Muidugi kui jalast päris jõuga ära võtaks siis tuleks keeluga ikka asi paika saada.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1