Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kutsikas üksi kodus pissib , kakab , oksendab
#7370
Soffi123
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 6
Offline Profiil

9 aastat tagasi
Tere
Pöördun siia murega , et meie pisike Boston on tänaseks juba 7 kuud vana ning meie probleem sai alguse kuu tagasi. Meie kutsikas teeb alati oma hädad väljas ära ning sellega ei ole kunagi meil probleemi olnud kuid nüüd kuu aega on olnud selline probleem , et kui lahkume kodust ja paneme ta oma kohta (kus ta on alati olnud kui üksi kodus) ruum on pisike kus ta viibib , et ei tekiks tunnet ,et peab liialt ehk valvama kuid nüüd on ta hakanud üksi jäädes tuppa pissima ,kakama,oksendama.Kui lahkume kodust kasvõi 15 min siis on alati oodata ,et need kolm üllatust võlub ta meile sinna kindlasti ära.Käime kutsikaga alati ennem õues ära kui lahkume ning jätan talle alati tegevuseks palli kust saab maiust seega ei mõista mida teen valesti.Esialgne mõte oli , et ehk ta maksab mulle kätte selle eest , et temaga koguaeg ei tegele või ei pööra piisavalt tähelepanu (ehk saab sellest oma tähelepanu kätte kui temaga pärast pahandust pragan) kuid nii palju kui ma lugenud olen siis koer ei pidavat üldse kätte maksma ja veel vähem vajab ta 24/7 tegelemist ja mängimist.Praegu olen proovinud mõned päevad , et kui oma hädasi teeb siis ma lihtsalt ei tee sellest välja ja koristan ilma pragamiseta ära , et ta saaks aru , et mitte mingil juhul ta sellise käitumisega minult tähelepanu ei saa ning nüüd tekkis mul ikkagi mõte , et ehk on see ruum tema jaoks siiski suur ning võibolla oleks mõtekam osta puur ,kus ta tunneks end kindlamana.Kuna Boston on väga valvas koer siis ta ehk ei tunneks nii suurt kohustust valvata.Mõtteid on mul palju , et ehk on tal stress ja sellest selline käitumine...ma palun väga ehk oskab keegi mõnda nõu pakkuda ja on ehk keegi sellise asjaga varem kokku puutunud ja oskab aidata. Suured tänud ette.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7371
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

9 aastat tagasi
Tõenäoliselt on põhjus kuskil seal, mida Te kuu aega tagasi tegite, kui koera esimesed äpardused leidsite. Ilmselt midagi, millest tema valesti aru sai, et tuppa tegemine on igati aktsepteeritav. Lohutasite äkki?
Eks selle olukorra lahendamine on keeruline ja täpset retsepti ei olegi. Kindlasti peaks selle ruumi põhjalikult ära desinfitseerima, et mingit lõhna ei oleks. Võib- olla oleks võimalik kuskil mujal mõneks ajaks mingi nurgake eraldada. Ja kui pikalt koer enne üksijäämist jalutada saab? Kui tegemist on ainult väikese pissiringiga, siis äkki aitaks, kui teha vähemalt pooletunnine jalutuskäik, enda kogemus näitab, et ega nad mõne minuti jooksul selle suurema asja tegemiseni ei pruugi jõuda. Ja kui probleem alguse sai, kas siis oli menüüs mingi muutus? Ja kas koer on terve? Ussikuur on tehtud? See oksendamise teema tekitab need küsimused, minu arust igapäevane oksendamine ei ole päris normaalne. Kui koer on terve, siis vahest saaks söögiaegu kuidagi muuta, nii et ta põhiosa saaks siis, kui inimesed kodus on. Võimalik ka, et tegemist on mingi stressiilminguga, aga seda valvamiseteemat hästi ei usu ( endal muidugi Bostoni terjeriga kogemus puudub), üldiselt väikest ruumi soovitatakse sellisel juhul selle tõttu, et koer reeglina oma küljealust ei reosta, kui ruum niigi väike, siis vast puuri toppida pole vaja, aga muidugi võib olla mingi kuuti meenutav asi vms., kus ta ennast magades turvalisemalt tunneb.
Eks Te võite veel uurida ja oma koera tunnete ise kõige paremini, et probleemis selgusele jõuda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7375
Soffi123
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 6
Offline Profiil

9 aastat tagasi
Suured tänud vastamast!
Tänaseks olen soetanud talle puuri mille uks on alati avatud ning mõnus pesake sisse pandud ja tekk puurile peale asetatud ja sellest puurist on saanud tema vaieldamatu lemmik.Ostes puuri magas ta seal pool oma päevasest ajast lihtsalt nautides ja mõningad päevad ei olnud probleemiks koera üksi koju jätta ,sest tagasi tulles oli ta kaunisti oma mänguasjadega mänginud ja ei olnud jälgegi pissist või kakast.Lootsime , et saime oma probleemi suuresti lahendatud ning koer tundus olevat väga õnnelik. Tänaseks on sellest mõni nädal möödast ning jätkub endiselt sama teema.Kui tulid meile külla pisikesed lapsed ning esialgu pelgasid Soffit siis panime kutsika pessa ning jätsime ta mõneks ajaks mänguasjadega mängima (kuskil 15 minutit , et maha rahuneks,sest kui meil inimesed tulevad siis ta läheb väga ülemeelikuks) seega nii kui 15 min oli möödnud avasin ma ukse ning mida ma seal nägin oli jällegi piss ,kaka Ühensõnaga minule tundub see juba kättemaksuna , sest kui vaadates tema nägu siis on seal suur kahetsus , et seda teinud on. Koer on terve oleme käinud iga kuu arstil ja midagi erilist leitud ei ole.
Alati kui koera üksi koju jätame teeme 15 minutilise jalutuskäigu või rohkemgi ja kõik hädad saavad tehtud ja alati on kiituseks maius.Minu jaoks ongi üllatav kust ta veel leiab seda varu enda seest , et meile selline üllatus jätta? Kakast on näha , et on vaeva näinud ja kõvasti punnitanud ja piss on lastud samuti ekstra suure loiguna. Olen täiesti nõutu
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7376
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

9 aastat tagasi
Väga hea, et olukord paraneb, samuti on hea teada, et tegemist on psühholoogilise probleemiga. Kui muidu asi on paranenud ja ainult üksikutel kordadel mõni õnnetus juhtub, siis vahest ei peaks probleemi tekitama, üksikuid tagasilööke võib ikka esineda. Muidugi peab väljaheite lõhna põhjalikult eemaldama. Kirjeldatud juhul ilmselt tekitas selle olukorra lastest tingitud elevus v. ärevus, st. ikkagi mingi stressiolukord ( ka positiivne stress on stress) ja kättemaksuga tegemist ei ole. Kui probleem jätkub, tasuks otsida mõne käitumisnõustaja vms. kontaktid, võib- olla loomaarst oskab soovitada. Ja kui seda olukorda tekitab külalistest tekitatud elevus, vahest oleks äkki mingist rahustavast preparaadist abi, aga selleks peaks arstiga nõu pidama.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1