Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kutsikas otsib õues teiste tähelepanu
#7400
Birgita
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

8 aastat, 7 kuud tagasi
Kutsikas otsib õues teiste tähelepanu. Ta vaatab, liputab saba, võimalusel hüppab jne. Tundub, et alguse sai see sellest, et lubasin võõrastel kutsikat õues katsuda. Koera käitumine saab hoogu juurde, kui inimesed vaatavad, hüüatavad (oi, kui armas koer vms). Nüüd ei ole enam lubanud võõrastel pai teha.

Olen proovinud maiuse ning mänguasjadega tema tähelepanu võita. Mõni päev on olnud edukam, teine mitte. Aga täna sattusid pargis olema järjest niisugused inimesed, kes ainiti passisid ja häälitsesid koera vaadates ning tegid mobiiliga pilti. Kutsika kogu tähelepanu oli võõrastel - ta ainult tõmbas ja liputas saba. Inimesed järgi ka ei jätnud. Ma lihtsalt võtsin ta sülle ja viisin eemale. Milline oleks olnud õige käitumine? Kas sülle võtmine on omaniku poolt OK või annab see koerale vale signaali?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7405
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

8 aastat, 6 kuud tagasi
Kui Te samas vaimus jätkate, siis kunagi tulevad ka tulemused, aga väikeselt sõbralikult kutsikalt ei saa veel oodata täiskasvanud koera käitumist ja mõningaid kontakte võiks ju lubada ka. Koera teise kohta viimine, kui Te seda vajalikuks peate, on täiesti normaalne käitumine.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1