Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kuidas saan kutsikat õpetada et linnud ei ole lendavad mänguasjad ?
#3891
yllepille
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
ok see tõu segu pole mitte minu mure vaid see ime armas ja ulakas kutsikas kellele ma ei suuda õpetada midagi selgeks sest kui miskit korraks paistab et aru saab siis see vaid korraks kui koeraga kahekesi olles kuulab enam vähem vahest sõna ei tohi aga kui silmapiirile ilmud kass või linnud siis ei kuule mittemidagi

mure siis siin kuna minu lemmik hobi on kanakasvatamine siis siblivad minul linnud taga aias ees aias aga kutsikas praegu 4kuune
kuidas saan kutsikat õpetada et linnud ei ole lendavad mänguasjad ?
kui ma kutsikaga läksin rihmaotsas tahaaeda kus linnud lahti siis tegi vahel paar kiiremat sammu kui lindu nägi aga kui ükspäev aiavärav praokile jäi ja kutsikas sinna pääses oli hullumaja lahti linnud paanitsesid kuna koer tormas seal ringi
Viimane muutmine: 22.06.2011 17:09 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3917
krissuk
Karma: 4
Koeranduse guru
Postitusi: 51
Offline Profiil

14 aastat, 4 kuud tagasi
4-kuune kutsikas on nagu väike laps. Pakun, et mõistust ja avastamislusti umbes nagu 2-aastasel lapsel. See tähendab, et kõik, mis tundub lõbus ja huvitav, on tema jaoks loodud. Seda, et ei saa kõike, mis tundub lõbus, tuleb kannatlikult ja järjekindlalt õpetada.

Kanad ja koer - koer lasta kanade ligidusse ainult siis, kui suudad koera tõesti pidevalt jälgida. Harjutad ja kiidad pidevalt, kui koer käitub hästi, st käitub kanade juuresolekul rahulikult ja ei püüa neid taga ajama minna.
Võtmesõnaks koera koolitamise puhul on kinnistamine ja kordused-kordused-kordused.
4-kuune ei saa kuidagimoodi olla veel usaldusväärne ses osas, et tal miski kinnistunud oleks. Ta on selleks liiga noor. Ta ei saa oma eluea tõttu olla teinud nii palju trenni, et võiks oodata mingit usaldusväärsust nii suurte häirijate puhul nagu kass või kanad. Alustada tuleks ikka lihtsamatest häirijatest - teised inimesed ligiduses, erinevad hääled, erinevad kohad. Liikuvad (jahi)objektid on paljudele koertele häirijate hierarhia tipus - seega nendega treenitakse siis, kui lihtsamate asjadega töötab/ kuuletub koer usaldusväärselt.

Soovin teile süsteemsust, kannatlikkust ja palju toredaid trenne!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4192
bamby95
Karma: -1
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

14 aastat, 1 Kuu tagasi
Soovitan minna koeraga koerte kooli!Ja kindlasti vaata et koer sul ütegi kana maha ei murra sest muidu ei saa sellest enam üle ja istub sul koguaeg seal värava alla valves ja kui saab sisse siis murrab neid seal hulgi maha!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4217
leek
Karma: 6
Aktiivne koeraja
Postitusi: 87
Offline Profiil

14 aastat, 1 Kuu tagasi
Lihtsam oleks ka siis, kui kanad ikka esialgu aias oleks, siis koer harjuks, et sellised linnud kusagil seal õues (mis siis et aias) ringi liiguvad. See on loomulik, et kutsikas tahab mängida ja eriti põnev kui nad ju eest ära jooksevad. See lihtsalt läheb ajapikku üle kui pidevalt kiita teda õige käitumise eest. Pigem võiks kanada läheduses ise koeraga mängida ja näidata, et sina oled palju huvitavam kui need kanad:)
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1