Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Probleem koeraga jalutamisel.
#5516
marka
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 4 kuud tagasi
Ei saa koerast jagu jalutamisel,sikutab ja tirib täie jõuga sinna kuhu tahab.Koer ise on kuskil 5 kuune saksalambakoer.Väga elav ja tore muidu aga kutsa kasvab järjest suremaks ja jõudu tuleb ka juurde.Peris raske on sellise mürakaruga jalutamas käija.Väljas tahab ka kõigile sõber olla,tormab võõraste poole.Aga kutsikas on kasvades nats hirmtama hakkand eriti lapsi oma agresiivse käitumisega.Oleks tore kui keegi targem inimene natuke õpetaks kuida käituda kutsaga.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5522
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

13 aastat, 4 kuud tagasi
Võib- olla kõige parem oleks kasutada mõne treeneri abi.
Aga üldiselt soovitatakse tiriva koera puhul suunda muuta või seisma jääda (mis võib ikkagi kannatust nõuda). Peremees peab otsustama, kuhu minnakse. Vastutuleva inimese puhul, kui muidu ei saa võib- olla tasub näiteks koer istuma panna vms. lahendus leida. Kui õnnestub kellestki normaalselt mööda minna, tuleb koera kindlasti kiita/ premeerida. Ja energilise koeraga on alati parem jalutada, kui ta on natuke väsinud, äkki on mingi jooksutamisvõimalus, koerteaed lähedal vms.
Tirivate koerte puhul soovitatakse kasutada ka koonurihma, ise ei ole kasutanud, ei oska kommenteerida. Oma koera puhul kasutasin kunagu seda metoodikat, et panin jalutusrihma otsa rinna eest läbi, see võttis ka hoogu maha.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5551
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

13 aastat, 3 kuud tagasi
Selle mure puhul eelkõige kannatust ja tahtmist õpetada koera.Abi saab ikka koolitajatelt ja neilt,kes asjaga tegelenud.Koonurihma olen kasutanud olude sunnil oma koertel ka ja kui õigesti kasutada,siis aitab hästi.Samas peab koer ka koonurihmaga õppima käima.loomulikult vajab selline energiapomm iga päev ka tühjaksrahmeldamise võimalust ja toredat mängu.Varsti võib aga juba ka kooli peale mõelda-see tuleks kasuks mõlemale poolele!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5556
Ireenex
Karma: 2
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

13 aastat, 3 kuud tagasi
Tean, mis tähendab tiriv saksalambakoer, kuid nüüd oleme sellest murest lahti saanud. Kannatus on siin kõige olulisem ja järjepidevus samuti. Minu kogemus selline, et iga kord kui koer tiris rihma pingule, siis jäin seisma ja lasin tal enda juurde tulla. Ja nii absoluutselt iga kord. Enam tirimist ei ole. Teine viis on jah pöörata ots ringi ja minna teises suunas. Sakslane on tark koer ja saab päris kiiresti aru, et niiviisi ei jõua ta kuskile. Aga eks see võtab aega ja seda tuleb harjutada absoluutselt iga päev. Oli päevi kus me väikest teelõiku läbisime 25 min:)
Kuid muidugi- koer kooli on ikka esmane soovitus. Saksalambakoer on suur koer ja peab olema koolitatud, muidu võib kergelt üle pea kasvada ja talle endale koolis õppimine ju ka meeldib:)
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1