Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kutsika puhtuse pidamine
#5648
immashine
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

13 aastat, 2 kuud tagasi
Meil on nelja kuune pisike krants, võtsime ta nelja kuuselt ning eelmine omanik ütles, et on õppinud välja tegema.

Meie üllatuseks aga koer välja küll teha ei taha. Käime päevas mitu korda õues, üsna pikalt, oleme õues jalutanud üle 3 tunni ja olnud ka üle 6 tunni väljas, kuid õue hädasid ei tee. Tuleme tuppa ja mõne minuti pärast on ukse ees tema hädad. Oleme vahetult pärast häda tegemist ka temaga riielnud, kuid õppust ei võta.

Välja on õnnestunud vaid paar korda teha, siis kiitsime teda taevani.
Samuti ei tee ta oma hädasid nagu iga tavaline kutsikas 3-4 tunni tagant, on ettejuhtunud kui on end kinni hoidnud 8, 12 ja 14tundi.

Mida teha? Kuidas kutsikale selgeks teha, et ainult väljas tohib hädasid teha?
Samuti on probleemiks teised koerad, iga koera peale haugutakse. Kuidas on võimalik teda üldse sotsialiseerida kui ta endast nii välja läheb, kui teist koera näeb?

Suur tänu nõuannete eest!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5649
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

13 aastat, 2 kuud tagasi
Teda peab kindlasti sotsialiseerima, võibolla on tal negatiivne kogemus seoses teiste koertega. Soovitan ühendust võtta mõne koertekoolitajaga ja uurida võimalust osaleda kutsikate sotsialiseerimisgrupis. Selliseid muresid tasub alati jagada professionaaliga, et hiljem ei tekiks probleemkäitumist. Mida varem abi otsida ja alustada õpetamist, seda parem. Ka karjahierarhia peab paigas olema, kutsikas peab usaldama teid kui karjajuhti ja tundma koos teiega end kindlalt.

Sotsialiseerimise kohta tasub lugeda: www.koer.ee/Enimlevi...sialiseerimisel.html - arvatavasti selline haukumine väljendab ebakindlust. Siin on ka artikleid karjajuhi positsiooni saavutamiseks ja puhtuse pidamise õpetamiseks. Loodan, et on abi.

Häda kinnihoidmine ei ole hea, ka siin võib peituda mingi probleem - kas ta kardab häda teha? Millegipärast tundub nagu ta kardaks häda teha nii õue kui tuppa.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1