Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: 2kuune kutsikas ulub üksi olles
#7143
Olja1989
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

9 aastat, 8 kuud tagasi
Labradori retriiveri kahekuuseks saanud kutsikas ei taha üksi kodus olla. Iga hetk kui üksi jääb, hakkab ulguma, haukuma, niutsuma. Alates esmaspäevast pean ka tööl käima. Iga kahe tunni tagant käin pisikest kontrollimas ja vaatamas, kuid naabritelt olen kuulnud, et tüdruk vahetpidamata teeb lärmi.
Olen jätnud mänguasju, maiust, teda enne rahustanud, kuid kahjuks miski ei aita. Kolmas tööpäev oli selline, et kui ukse taha tulin oli vaikus (ma ei tea, kuna ta ulgumise lõpetas), kuid kohe kui võtme lukuauku panin, siis hakkas karjumine jälle pihta. Süda voolab verd, et pean pisi üksinda jätma, kuid kahjuks muid võimalusi pole.
Kui pikalt teil kutsikad alguses lärmakalt käitusid? Kuna harjusid üksiolemisega? Kuna mul on tegemist esimese kutsikaga, siis natuke muretsen ta pärast, et kuidas ta selle stressiga hakkama saab.
Kui mingeid mõtteid või soovitusi, siis ootaksin neid väga!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7144
koertearmastaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 24
Offline Profiil

9 aastat, 8 kuud tagasi
Meie perel sellist probleemi ei olnud, koer harjus kohe ära. Aga meil oli algul alati keegi kodus, alles pärast jätsime ta üksi. Võib-olla peaks treenima teda lühikese ajaga? Näiteks nädalavahetusel olla temaga natuke aega ja siis minna ukse taha kuni ta ulguma hakkab. Ulgumise peale muidugi tuppa minna ja ta maha rahustada. Samuti soovitan küsida tuttavatelt kas nad saaksid tööpäevadel kutsikat tihedamini vaadata kui teie. Treenimisel võiks ju kasutada babysitter telefone, kohe kuuleb kui koer peaks ulguma. Loodan, et sain abiks olla, sest selline ulgumine võib tõesti naabrid hulluks ajada
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7145
trinzu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

9 aastat, 8 kuud tagasi
Niutsumise peale just ei tohi kutsikat minna lohutama. Siis ta õpibki ära selle, et niutsumisega/karjumisega tuleb keegi kohale ja lohutab teda.
Minul enda kutsikaga ka sellist probleemi ei olnud(ta pigem suunas selle asjade lõhkumisele, kui karjumisele. ). Kutsikat saab harjutada üksi olema alles siis, kui ta on uue koduga TÄIELIKULT kohanenud, mille jaoks peab arvestama minimaalselt 2 nädalat või isegi rohkem. Nii väikene on alles päris beebi, kes on ema ja enda õdede/vendade juurest ära toodud, nii et harjumine uue koduga võtab omajagu aega. Kui kuts on juba kohanenud uue koduga, alles siis saab teda harjutada üksi olema. Kõige parem on alustada väikestest sammudest. Kõige pealt mine lihtsalt teise tuppa ja pane uks oma järel kinni. Enne ära minemist ära hellita teda ega tee tast välja, sest karjajuht(antud juhul oled sina siis see karjajuht) lahkub karja juurest siis kui heaks arvab ja tuleb tagasi siis, kui heaks arvab. Kutsikas hakkab väga suure tõenäosusega kiljuma. Kui kutsikas lõpetab karjumise ära, siis tee uks lahti ja tervita kutsikat maiuse või mänguga, olenevalt siis kumb motiveerib sinu kutsikat rohkem. Sellega ta õpibki ära selle, et karjumisega ei saavuta ta suurt midagi ning palju parem on tasa olla ja toimetada oma mänguasjadega. Väikestega peabki olema äärmiselt järjepidev, et hiljem ei tekiks ebameeldivaid harjumusi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1