Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: 4 kuusel kutsikal kaks kodu, kas käitume õieti?
#7224
Murii
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

9 aastat, 4 kuud tagasi
Tere.

Meil peres 4 kuune saksa lambakoer.Meie Pere esimene koer.

Olen järginud algusest peale kasvataja nõuandeid eelkõige just selles,et kutsikat ei tohiks pikaks ajaks üksi jätta vähemalt kuni 7 elukuuni.

Meil on maja kus elame nn argielu nädala sees, meie mehega peale tööpäevi,laps peale kooli, kahjuks meil ei ole seal aeda ümber ja koeral piiratud liikuvus või silm peal koguaeg kui üksi õue tahab jääda.
Lisaks omame maad/majaga natuke eemal mis on samuti ka mehele töökohaks ja perele nädalavahetusel kus toimetame rohkem.Seal on meil krundil ilusti aed ümber ja nii käibki meie kutsikas meie rütmis kus hommikul lähevad nad mehega ´´tööle´´,sest seal saab ta vabalt aias ringi joosta ja rahus olla ja keegi on koguaeg siiski temaga koos ja õhtul saame kõik teises kodus jälle kokku,käime jalutamas,mängimas. Öösiti tema meiega toas.
Alguses läks ta rõõmuga hommikul mehe autosse ja sõitu. Nüüd aga on rohkem nii,et alati kui lõpetan varem ja lähen niisama nende töö juurest läbi, tuleb ta kindlasti minuga koju,niuksub kui pean ta sinna jätma. Samuti ei taha ta hommikuti enam vabatahtlikult mehega autosse minna.
Nüüd olengi mures,et kas me teeme talle sellise elurütmiga liiga kuna tema käitumine on muutunud ja ta ei lähe igalepoole enam nii heameelega kaasa. Kas koer on segaduses,stressis ja kuidas meie oma käitumist peaksime muutma. Või muretsen ma liialt praegu?
Olen väga hooliv ja tähelepanelik,minul siiski esimene koduloom,hommikul õues jalutamas ja õhtul ka. Käime koertekoolis kord nädalas,kus on tal veel palju õppida,arg on aga jällegi aktiivne tegevus talle.
Segadusse ajab nüüd mind see,et tundub nagu ta ei tahaks meie argielu kodust hommikul üldse kuhugi minna aga samas näen,et õhtuti seal on ta natuke närvilisem,toad on seal kohati palavad, vahetab magades väga palju aset suure ´ohetusega´,joob vett palju.
Teises kohas on ta jälle nii rahulik,magab palju,vahest isegi liiga palju,eluruumid on jahedamad,vabalt saab tuppa ja õue ise käia. Tundus alguses,et seal on tal ikka tunduvalt parem olla aga tegelikuses on risti vastupidi.
Siiski eesmärk on kui ta juba suurem,et jääbki meil valvuriks krundile kus on aed ja tal oma vaba ruumi rohkem, Ööseks jääks ainult üksi,valvesse.Päeva veedaks ikka pereliikmega koos.
Palungi teie abi,et koera paremini mõista kas võib olla miskit mis temale hästi ei mõju kui tal selline elurütm.

Tänan,
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1