Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koeral läti paberid ja eesti Kennel ei aksepteeri neid, Mis teha ????
#6380
raimo54
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Ostsin lätis koera ja sain paberid paberite peal on kaks erinevat märgistust
üks on IKU (international kennel union) ja teine märk on LKBA (latvijas kinologisko biedribu asociacija) Ja koer kuulub Favorits pluss klubisse mis selle tõendi väljastas.

Tegemist on Labradoriga!

Kas ma ei saagi eestis pabereid ja kui kunagi sünnivad kutsikad siis kas ma ei saa anda kutsikatele eesti pabereid kaasa või kui saab siis mis ma pean tegema ?

Ette tänades
Raimo
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6381
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Lätis on ka mitteametlik kenneloragnisatsioon,mida FCI ei tunnista.Sealt võib saada igasuguse kvaliteediga koeri ja näiteks selliseid värvilahendusi näha osadel tõugudel,mis pole muidu aksepteeritud antud tõu juures. Ametlik ja rahvusvaheliselt tunnustatud Läti Kennelliit on LKF ehk Latvijas Kinologiska federacija.See kirjapilt pole päris õige,sest nende osadel tähtedel on ka mingid vigurid veel peal,mida meil pole.Küsige sealt nõu! www.dogs.lv/
Panin ka lingi igaks juhuks. Praegusel juhul on asi tõesti nii,et te ei saa osaleda ametlikel näitustel ega kanda koera meie registrisse.Samuti ei saa ametlikult aretuses kasutada. Variant on koer kasvatajale tagastada ning osta aksepteeritud kasvataja käest uus kutsikas. Läti sellest organisatsioonist ostes on vist ainus asi,miks seda tehakse,odavam hind (ma arvan,täpselt ei tea).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6382
bamelaberta
Karma: 9
Koeranduse guru
Postitusi: 85
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
,Kahjuks on eelkõnelejal õigus. Tagantjärgi tarkus, pidanuksite enne uurima, kas ,kes ja mida aktsepteerib. Ka bernidel sama - sealt võimalik saada 2 erineva tõuorg. tõutunnistusi-kahjuks.ja päris mitu inimest on ka Lätist ostnud nn. dokumentidega kuid eestis dokumentidetta kutsikad.
Ehk on parem kui koer sinna registrisse jääbki ja siis kui kutsikad siis neid sealse org kaudu ka müüa saaksite. ?? Peaksite kasvatajalt uurima! Kohe ,nüüd ja praegu!! Ei soovitaks neid eestis tõutunnistusega koerte pähe müüa!
kahju et nii läks:(
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6407
priima10
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 4 kuud tagasi
Mul ka üks koertest IKU paberitega,kui kutsikaid tahad saab ka Eestist paberid.On siis ka Eestis IKU organisatsioon,vaata www.loomad.ee.Eestis ka aastas 2 näitust,kevadel ja sügisel,ülejäänud näitused tuleb minna riigist välja.Ära muretse ka seal organisatsioonis on head koerad.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1