Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Esmane paaritumine
#6450
TaksikuOmanik
Karma: -1
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Tere! Äkki leidub kedagi, kes viitsiks seletada täpsemalt, et kuidas see paaritumine tuleb siis läbi viia? Kas selleks peab olema mingi kindel aeg? Mul endal emane koer, et kas siis isane peab elama minu juures mõnda aega ja kõike muud tahaks teada, mis üldse peab teadma ennem? Tänud ette ära mõistlikele vastajatele.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6462
maiberta
Karma: -1
Koeraja
Postitusi: 14
Offline Profiil

11 aastat, 8 kuud tagasi
Tere- tere!
Mul endal ka plaan see asi läbi viia paberiteta sakslasega järgmise kevade paiku:) Ootaks ka hea meelega nõuandeid, kuidas paaritamine läbi viia. Ja kuidas kutsikate loovutamise lõpuni kõige paremini hakkama saada.

Ei tea, kas just isane peab emasega koos elama? Äkki siis emane hakkab enda kodu kaitsma. Kuigi nii oleks kõige kindlam, et asi saab aetud Kas piisab mõnest korrast koos kuskil neutraalsel pinnal "jalutamisest- jooksmisest"?

Mida isase omanikule tasuks anda?

Millal kutsikatel ussikuurid teha ja esmased vaktsiinid? (kui mina koera ostsin, siis oli tal esmane ussikuur tehtud. Vaktsineerimine jäi enda teha)
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6464
koer8
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

11 aastat, 8 kuud tagasi
esiteks peab teadma kui vana koer on sest liiga vana koer võib poegimisel surra .teiseks peab teadma kuhu kutsikad suurematena jäävad. koertel tuleb 1-5 poega.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6465
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

11 aastat, 8 kuud tagasi
Kuna paljud koerapidajad ei poolda suvalisi paaritusi,ei ole ilmselt ka eriti vastajaid teie postitusele.Ka mina ei mõista,miks on hädasti vaja paaritada ilma paberiteta koeri.Sarnast teemat on minu meelest siin varemgi käsitletud ja see pole asi,mida lühidalt kuskil foorumis ära seletada. Kui teil on taks,lugege takside foorumitest nende kohta ja paberiteta taksi-mikside närvisüsteemi-,tervise-ja muudest jamadest.Sama sakslaste kohta.Nendel kontrollimatu paarituse tulemusena ka võimalikud iseloomu-,liigese-ja muud hädad.Nii,et mõelge enne korralikult,kas teil on võimalik panustada piisavalt aega ja raha pesakonna kasvatamiseks ja milleks te seda üldse teete.Ja ka see,kas te suudate tagada,et kõik teie kasvandikud saavad head kodud ja ei satu tänavale,varjukasse või õnnetustesse omaniku hooletuse ja teadmatuse tõttu.Jah,paraku tuleb kutsikate kasvatajal ka uusi peresid harida uue pereliikme kasvatamise küsimustes. Vaktsiinid,ussirohud,kiip,kvaliteetne toit-need käivad asjaga kaasas niikuinii.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6468
kartp
Karma: 2
Koeranduse guru
Postitusi: 34
Offline Profiil

11 aastat, 8 kuud tagasi
Ma ei saa ka mitte vait olla, ehkki ma juba mõnda aega ei viitsi tegelikult sellistele postitustele reageerida). Paberiteta koera paaritamine - mille jaoks? Miks sellel koeral pabereid ei ole ja mille jaoks teda on vaja paaritada? Kas sellepärast, et ta on emane koer või mõni muu pseudopõhjus? Paberitega koera paaritamine - kui koeral on paberid, ei tähenda ka see veel automaatselt, et seda koera peab paaritama. Igal paaritusel peaks ideaalses maailmas olema taga mingi konkreetne iva ning lihtsalt paaritada sellepärast, et mul emane koer on, et mulle meeldivad kutsikad või et lihtsalt on hästi äge - see on äärmiselt vastutustundetu ja rumal. Koertel ei ole pabereid põhjusega (ja see ei ole põhjus, et "kasvataja" ütleb, et paberid on kallid, ma annan koera selle võrra odavamalt vmt.) ja kui jätkata sellist aretust, siis täpselt nii on, et järglastel võivad olla iseloomu- ja/või terviseprobleemid.
Kui tegu on paberiteta emase koeraga, siis ei maksa arvata, et mõni normaalne inimene annab teile paarituseks paberitega isase koera. Niisiis saate ka paberiteta isase koera, kelle puhul te veel vähem teate, mis koeraga tegu. Kui ka nt. maksate isase koera omanikule tasu, siis ärge arvake, et keegi hakkab oma koera mingeid negatiivseid omadusi ja terviseprobleeme välja tooma (vb. ka muidugi hakkab, iial ei või teada). Päris elus on ikka nii, et kui vastutustundlik omanik oma tõukoera paaritab, siis läheb ikka isase valimisega pikalt - arvestama peab väga paljusid tegureid.
Keegi ei hakka teilt ostma teie nö. tõukoeri suure raha eest kui neil ei ole pabereid ja see tähendab, et ostjateks on inimesed, kes soovivad endale ühte või teist tõukoera, kuid ei ole nõus selle koera eest palju maksma. Ja see on juba esimene ohumärk - vaadatakse, et nii äge koer, saab selle peaaegu ilma rahata ja ongi tore. Aga kasvataja ülesanne on tagada, et kutsikad leiavad endale parima kodu, toetada uusi kutsika omanikke ja tegelikult ka probleemide korral ja kõige hullema variandi korral olema valmis ka koer enda juurde tagadsi võtma ja leidma talle uue omaniku.
Kutsikate tegemine on suur vastutus!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1