Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Vaidlus koera üle
#7113
spy
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

10 aastat, 2 kuud tagasi
Kaks aastat tagasi, võtsime 2 koera. Ühe valisime välja ja tõime koju, teine tuli paar nädalat hiljem (sest tollane pesakonna omanik, ähvardas kutsikad lihtsalt jõkke visata, kahjuks oli selle pesakonna lõpp veel hullem). Niisiis kaks koera.
Poole aasta pärast tundsime, et kaks koera ja rohkem kui kaks last käivad üle jõu ja palusin sugulasel ajutiselt hiljem võetud koera endale võtta. Oli ka jutt, et koer käib opil, saab kiibistatud ja stiliseeritud. (Koera pass jäi minu kätte)
Siis pool aastat hiljem uurisin, kuidas koeral on ja kas on midagi tarvis. Kuulsin, et sugulane oli koera edasi viinud oma vanemate juurde maale (korterisse), kus koer pidi kogu aeg toas viibima. Päevas 2 korda õue pissile.
Viimane kord, kui ma käisin sealt läbi, siis jättis koer väga haleda mulje ... kammimata, tupsuline ja must. Sest korter ise oli must.

Paar nädalat tagasi siis, tuli mulle looma arstilt kiri, et mõlemad mulle kuuluvad koerad tuleks vaktsineerimisele tuua jne. Pöördusin siis sugulase poole, et võtaksin paariks päevaks talle antud koera, et käime arstil ja saab loom ka mõned päevad meie juures joosta, mängida oma vennaga ja mürada lastega õues, ja teeksime mõne pikema jalutuskäigu ka. Mulle öeldi rämedalt, EI
Ka külla ei lubatud koerale minna.
Ja nüüd lapsed palusid, et kas me võiksime ta endale tagasi koju tuua.

Ja siin ongi nüüd probleem. Et kui palju meil veel õigusi sellele koerale on? (mis siis et vajaduspõhiselt tookord ta ajutiselt ära antud sai). Kas mul on õigust oma koer tagasi koju tuua?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7139
koertearmastaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 24
Offline Profiil

10 aastat, 1 Kuu tagasi
Minu arvates on teil olemas õigus koer enda juurde võtta, sest algul sai ta ju ainult ajutiselt ära võetud. Kui nad pole vabatahtlikult nõus koera andma, siis Teil on koera pass, seega seaduslikult kuulub koer Teile. Muidugi pole ma seadust täiesti läbi lugenud, seega saan ainult loota, et mul on õigus. Loodan, et olin abiks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7244
Mai1994
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

9 aastat, 8 kuud tagasi
Kuidas asjad lahenesid ?
Kas kutsu kodus tagasi ?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1