Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kutsikad korterisse
#5693
TuuliV
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 6
Offline Profiil

12 aastat, 8 kuud tagasi
Lihtsalt tekkis küsimus, et kas kellegil on pesakond tulnud korterisse ka või kõik pesakonnad sünnivad maal (või oma aiaga majades) ?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5694
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat, 8 kuud tagasi
Minu tutvuskonnas on paljud pesakonnad just korteris sündinud.Palju oleneb ju tõust ka! Selge see,et teatud tõuge on keeruline või pea võimatu korteris pidada ja osasid (kääbuskoerad) ei pea tingimata just maal kasvatama. Poegimise ajaks tuuakse koer nagunii tuppa,valmistatatkse ette pesa ja olla abiks (vajaduse)poegimisel.kuna koer ja kutsikad vajavad ka mõnda aega peale sündi järelevalvet ja hoolitsust,siis on ka koer pesakonnaga inimeste ligidal toas. Minu koera tõug sobib nii maale kui linna,aga pojad tuuakse alati ilmale siiski tubastes oludes.Pesakond tähendab inimese jaoks vastutus ja suurt tööd.Nii,et kui pole piisavalt aega ja rahalisi vahendeid,siis oleks õigem sellist vastutust mitte võtta.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5712
bamelaberta
Karma: 9
Koeranduse guru
Postitusi: 85
Offline Profiil

12 aastat, 8 kuud tagasi
meil esimene koer(bernhardiin) - korteris oli 5 a kui esmakordselt poegis, siis läks veel aega, et ka tema tütar korteris poegis... esimene lahkus meie hulgast....jõudis olla 2 nädalat super vanaema, vanust 2 nädalat vähem kui 15 aastat, ja noh hakkas huvitama ka teine tõug....ühel hetkel oli korteris(elasime küll maal)3 koera. jätkuks niipalju,et tänu koerte sõprusele ei ela me enam korteris vaid maal omas majas(renoveeritud laudast ,kus puudus ka kaev)ja nüüd on koeri meil 7 ,lisaks kutsikad.minu arvamus ,et korteri koerte närvid on rohkem korras kui õue koeral ,kes toas ei käi kunagi.kuid hekel ei ole see teema.
seda kas koer saab korteris poegida pead vaatama,et koeral oleks privaatne koht kus olla, ja arvestama peab seda ,et kutsade järgi pead koristama 24h. niikaua kuni kodud leiad.meil oli reserveeritud selleks tavaliselt u 2-3 kuud 1 tuba,kus teised pereliikmed eriti ei käinud.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1