Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: 5 kuune kutsikas sööb oma kakat
#108
reine2
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

16 aastat, 4 kuud tagasi
Minu 5 kuu vanune labradorikutsa sööb aeg ajalt oma kakat. Ma arvan et tal on mingi aine puudus,kuid millise? Aidake palun.
Viimane muutmine: 20.06.2011 00:14 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#282
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

16 aastat, 2 kuud tagasi
Kopin siitsamalt lehelt.
Koprofaagia ehk väljaheidete söömine. Sellise käitumise kohta on palju erinevaid arvamusi. Osad kasvatajad arvavad, et tegu võib olla kutsikana õpitud käitumisest - kutsikas nimelt näeb, et ta ema sööb kutsikate väljaheited ära ja/või õpib sellist käitumiset oma peremehelt. Seepärast soovitatakse sellise probleemi ilmnemisel koristada kutsika/koera väljaheited ära nii, et tema seda ei näe.
Põhjus võib olla ka mingi toitaine puuduses, näiteks arvatakse, et koprofaagiat esineb rohkem koertel, kelle söödas on palju viljatooteid ja kelle sööt on süsivesikute rohke, aga kuna koera soolestik on lühike, ei suuda organism kõiki vajaminevaid aineid omastada, väljaheide on toitainerikas ning koer hangib omale vajalikud ained seda süües. Kuuldavasti on paljusid aidanud koerale purustatud ananassi söötmine.
Tervise aspektist vaadates võib tegu olla kas eriti kutsikatel esinevad ussid, soolestiku bakteriaalsete muudatustega ( aitab B-vitamiini, seleeni, E-vitamiini ja Tehobacteri lisamine toidu hulka) või koguni kilpnäärme talituse häiretega, sellisel juhul on toitainete omastamine häiritud ning väljaheited sisaldavad rohkelt toitaineterikkaid seedimata aineid.
Tegu võib olla ka tähelepanu välja kutsumisega - koer teab, et sellisele käitumisele reageeritakse. Ka negatiivne tähelepanu on tähelepanu! Sellisel juhul peaks koera aktiviseerima, kui ta tabada antud tegevuselt, juhtida ta tähelepanu mujale ja pakkuda talle toredamat ja huvitavamat tegevust. Peab olema küll ettevaatlik, et ta ei hakkaks neid kahte asja omavahel seostama a la hakkan kakat sööma, minu juurde jookseb peremees ja hakkab minuga mängima.
Kui tegu on õpitud käitumismudeliga võib aidata ka see, kui toidule lisada komponente, mis teevad väljaheite pahamaitseliseks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1