Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Pärakupaunad.
#1351
eneli
 


15 aastat, 6 kuud tagasi
Tere, olen murelik kutsikaomanik (pea 8 nädalane ). Koera sain natuke rohkem ,kui nädal tagasi,ehk siis umbes 6 nädalaselt. Jah tean,et natuke liiga vara,kuid selles probleemi pole. Kutsikas on elur66mus ja aktiivne,muret tekitab tema tagumiku peal s6itmine. Alguses arvasin,et ussid ja läksin loomaarsti juurde. Kirjutas välja ussipasta kuuri, 2 päevase. See on nüüd tehtud. Aga pisike Mia(kutsikas) s6idab ikka pepu peal ringi. Nii ma siis otsisin netist informatsiooni pärakupaunade kohta. Ise ma pigistada ei julge,proovin täna toidu p6hjal teda natuke rohkem punnitama panna. Loomaarsti juurde lähen homme esimese asjana.Lugesin ka,et toiduga saab abiks olla ja küsimus olekski,et mida ma talle anda v6in,et ta natuke rohkem roojamisel vaeva näeks,et paunad ka tyhjeneksid iseenesest mitte pigistamise teel .Mida tohin anda ja mida mitte mingil juhul?
p.s-hetkel keedan muna. tean,et munavalge pole hea,seega annan talle munakollast.
Palun abi. Ettetänades eneli.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1354
vastan
 


15 aastat, 6 kuud tagasi
Oota homne arstil käik ära. Võibolla on kutsikal veel usse ja seetõttu sõidab tagumikuga.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2663
pipi
 


15 aastat, 1 Kuu tagasi
Minu isane cavalier king spanjel käis 6 kuud tagasi pärakupauna opil, kus opp küll õnnestus, aga õmmeldi valesti kinni ja tekkis veremürgitud. Õnneks päästeti ta ära EPMÜ kliinikus- Eesti parim kliinik. Ma kuhugi mujale enam ei viigi teda mitte kunagi!
Aga pärakupaunaprobleem on paljudel koertel, mõnel aitab mehaanilisest tühjendamisest ja ka antibiotsi-hormoonikuurist, aga meie omal oli lõpus (5 aastasena) juba iga 2 nädala tagant suur põletik.
See on geneetiline viga, mis tabab sagedamini tõukoeri. Mina soovitan selle probeelmi kordumisel oma koeral need ära lõigata. Aga ainult EMPÜ-s- sest selle opi õnnestumiseks peab olema palju kogemust ja tarkust. Enamus kliinikutes see puudub (oma kogemus).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1