Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Mikrosporioos?
#1404
MJ
 


15 aastat, 6 kuud tagasi
meie koeral on mingisugused imelikud laigud seljal, karv on maha tulnud ja kohati punetab. lisaks paistavad need laigud ka sügelevat. uurisin netist asja, ainuke võimalik asi mille peale tulin, on 'mikrosporioos', kuid selle nö rahvakeelne nimi on 'kassihaigus'. kas see tähendab et seda koertel ei esine? kas keegi teab, mis (naha)haigus see siis olla võiks? kas keegi teab, kuidas ravida? käisime eile ka loomaarsti juures, arst arvas et pärakupaunade (põletiku) tõttu sügeleb ja siis koer on sügades karva maha kratsinud. kuid paunad paistsid (enam-vähem) tühjad olevat. ja siis arst kehitas õlgu, et tema rohkem ei oska midagi pakkuda. tegi meid nõutuks.. kahjuks ei ole lähiümbruses ka ühtki teist loomaarsti. iseenesest tundub, et ei ole midagi ohtlikku, koer käitub nagu ikka, sööb ka normaalselt, ainult kratsib jube palju (kirpe ei ole, kontrollitud). endal paha vaadata ja koerakesest on ka hirmus kahju

igasugune abi on teretulnud. aitäh
Viimane muutmine: 20.06.2011 00:08 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1418
Äkki abiks
 


15 aastat, 6 kuud tagasi
Kassihaigus ei ole kassi haigus, vaid hakkab ka koertele ja inimestele (reeglina terve täiskasvanud inimene seda siiski ei saa). Kassihaigus on ravitav - valida on tablettide ja spets ravivedelikuga määrimise vahel. Eriti hulludel juhtudel tuleks vist kasutada mõlemat. Neid saab ikka arsti juurest, sest niisama neid minu teada ei müüda.
Ehk lähed ikka arsti juurde tagasi, räägid oma kahtlusest, arst võtab proovi ja kui tõesti on nn kassihaigus, siis saab ka ravi. Mingite koduste vahenditega sellest lahti küll ei saa (või vähemalt mina pole kuulnud) ja paljad sügelevad laigud lähevad üha suuremaks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1541
gether
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

15 aastat, 5 kuud tagasi
võib ju veel ka olla sügelislest ka sel on samad sümptomid
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2978
bullonotsu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 6
Offline Profiil

15 aastat tagasi
Vana teema, aga ei saa vaiki olla....
Neid esmapilgul sarnaseid laike võib mitmel põhjusel olla. Ja pole olemas sellist haigust nagu kassihaigus. See laigutine karvakadu, mida ilmselt silmas peeti, on naha seenhaigus, millel on paar erinevat tekitajat. Need seenhaigused reeglina ise väga tõsist sügelust ei tekita, võib-olla siis, kui nahk on piisavalt häiritud ning seal hakkab kasvama mõni bakter. Teine varjant on nö pärakupaunades põhjustatud tugev sügelus ning naha põletik. Koheselt pärast paunade tühjendamist ei pruugi krõhvimine vaibuda. Suur põjus on sellistel hulludel sügelemistel sageli siiski kirbuallergia. Esimene asi on parasiitide (seal hulgas ka sooleparasiitide) tõrje ära teha. Ainult väide, et kirpe pole, ei loe. Allergikule piisab ka "läbirandajatest", kes teda mõned korrad hammustavad. Ja allergiatest rääkides... Esimene asi, mida endalt küsida:kas sööta on viimasel ajal muudetud? Kõne alla tuleks ka mõni uus vaip vms. uus katte-tekstiil majapidamises, kuid siis poleks ehk just selg löögi all ja laigulisus....?! No eelmainitutele lisaks on veel "sada seitse" erinevat peenemat-popimat põhjust, aga mitte ühegi puhul pole toimivaks diagnoosimise või ravivõtteks õlakehitus. Otsi mõni teine arst või kliinik!

"Esmane kodune vahend" annaks end käsimüügist soetada küll. Selleks võiks olla PVC-joodi(polüvinüüljood)lahus näiteks. Sobib kõigile loomaliikidele(s.h. inimene;) )naha vigastuste peale ning ei ole piiritusalusel -> ei kipita. Imevahend ta pole ning ilma põhjust kõrvaldamata on abi seetõttu ajutine/leevendav ning selge siis, et ta näiteks (kirbu)allergiat ei ravi (kuniks kirbud kõrvaldatud pole), kuid viga saanud nahal aitab ära hoida bakterite leviku ning tõrjub seent(!).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1