Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kõrvalestad tapavad koera:(
#1894
Pille
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

14 aastat, 11 kuud tagasi
Tervist!

Probleem on kurvavõitu. Nimelt on meil peres tohutult armas hundi-rotveileri segatõugu koeramürakas. Paraku vaevavad teda aga kõrvalestad. Tervisemure ei ole ehk tõsine, ent probleem selle juures on seotud sellega, et ta ei lase oma kõrvu puhastada, kõrvade juurde on tee ära lõigatud, sest ta valmistud kohe kaitseks ründama, ta on seda korduvalt teinud. Tänagi kirjutas loomaarst antibiootikumid välja, teada on ka nii palju ema jutust, arst nõustus temaga, et kui need ei aita, aitab vaid magamapanek. Kas on kellelgi kogemusi koeraga, kel olnud lestad ning kes ei ole lasknud neid puutuda. Tabletid saame ilusti vorsti sisse peita, sellega probleemi ei ole. Kõrvade juurde pääsemiseks oleme proovinud teda uinutada(loomaarsti idee) koos suukorviga, ent kogu oma uimasuse juures on ta viimase jõuvaru kokku kogunud, et end vaid kaitsta. Tahame aidata, aga koer ei lase lihtsalt!!! Ta on tohutule suur peresõber, aga umbusklikkus on tema üks miinuseid, see miinus töötab ta enda vastu. Kas kellelgi on mingisugust nõu pakkuda, et meie karumürakal parem hakkaks?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2626
armanda
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

14 aastat, 9 kuud tagasi
Praegu on müügil üks hea rohi BAYER advacate, maksab 4ml 300eek
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2631
kukk
 


14 aastat, 9 kuud tagasi
selle probleemiga et ta sind ryndab pead ise hakama saama aga võid proovida taruvaigu ja saialille segu õli paasil abteegist saada minu koeral oli ka korduv ehk siis krooniline kõrvapõletik kasutasin seda sama asja ja koer paranes täielikult antibiootikumid tulemusi ei andnud palju raha ja muud midagi.....kirjeltatud õli myyakse sprei varjandis ja maksab alla 100 kr....
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2632
koeraomanik
 


14 aastat, 9 kuud tagasi
Oli samalaadne mure, koeral kõrvas põletik, ning puhastamine valus. Ei jäänud muud üle kui suukorv pähe, teine inimene appi (kes koera fikseeris et ta ei saaks rabeleda) ja kõrvade puhastamine.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2980
bullonotsu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 6
Offline Profiil

14 aastat, 8 kuud tagasi
Kui ikka nii kuri ja kõrvad põletikus, siis narkoosi. Looma enda huvides lihtsalt peab. Ainult antibiootikum ei pruugi aidata, kui lesta-vaigu-põletiku sodi kõrva jääb. Ja see, et vastu rabeles - narkoos vale või nõrk. No egas koeri pool-ärkvel olekus ei opereerita. Erandid, kes mõnele narkoosile ei allu, pole muidugi välistatud, kuid vaevalt keegi käega lööb, kui koerale on nt. vaja keisrilõiget a la jääb ära, sest rabeleb vastu. Tuleb lihtsalt preparaati vahetada. Egas´ me enam selles ajas ela, mil kasse-koeri kastreerimiseks saapasäärde suruti.

Tagantjärele tarkus küll, aga kutsikaid tuleb juba varakult igasugu "jamaga" harjutada nagu näiteks sülle võtmine, kinni hoidmine, käppade-varbavahede põhjalik uurimine, saba kõrvade, hammaste jne. katsumine.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3525
A
 


14 aastat, 6 kuud tagasi
Meil on täpselt sama mure ja kõige rohkem ajabki vihale see, et koer muidu kuuletub aga nii kui ta saab aru et tegemist tuleb kõrvadega, hakkab ta ka kohe kurjaks.
Nii palju nüüd on, et kavalalt rohu ma talle kõrva saan...selle saavutasin nii et hakkasin kindaga ta kõrva sügama ja see meeldis talle ja nii kaua kui ta usalduse sellega võitsin mõtlesin et nüüd tuleb rohi kõrva saada. Rohu panin pisikese korgi sisse ja sokutasin selle ühel hetkel siis sinna kätte milles kinnas kõrva sügamiseks ja siis selle sama korgiga nagu sügasin edasi, ainult et põhi oli ta kõrva sisse suunatud ja rohi kenasti valgus kõrva sisse. Aga suureks mureks on see, et enne seda tuleks teha seda kõrvapesu vastava vahendiga ja no ei...esimese suraka mille ta kõrva sai, see oli ebameeldiv ja rohkem ta kõrvapesu enam teha ei lase.
Aga arstidega ka meil nii ebameeldiv kogemus,et kohe kipuvad õiendama, et kuidas ikka nii et üldse koer ei allu jne...
Mina ka olen selles peres niiöelda uus asukas, kuna see minu mehe pere koer, aga tundub et ta on mind kõige selle kõrva jamaga usaldama hakanud. Sest pereliikmed ise ei julge üldse selle koha peal ligi astuda...
Aga jõudu igaljuhul...tundub et meil, nende hooldajatel peab lihtsalt üliandekas aju olema, et aina uusi ja uusi võimalusi välja mõelda:laugh:
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1