Mine allaLehekülg: 12
TEEMA: Koer kratsib
#3577
rob
 


14 aastat, 6 kuud tagasi
Kirbud ei ole, muid parasiite ei oska öelda, pole täheldanud, toidu poolest söövad liha ja krõbinaid(darling,lemmik). Varem pole sellist asja olnud.
Kratsivad nina pealt ja küünarnukkidelt, mis on verised....ka kõhu alt.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3579
arvan
 


14 aastat, 6 kuud tagasi
Miskipärast arvan et probleem on toidus
Proovige liha+puder, arvatavasti probleem kaob.
Või siis mõni premium toit, ei tule väga palju kallim toita, sest päevane norm on väiksem. Premium toite on ka erineva hinnaga, ei pea kõige kallimat valima.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3605
sakslane
Karma: 2
Koeraja
Postitusi: 7
Offline Profiil

14 aastat, 6 kuud tagasi
Minu saksa lambakoera kutsikas hakkas end samuti ühel hetkel pidevalt krõhvima ja küünarnukid hakkasid paljaks minema. Loobusime "kvaliteetsest" kallist eritoidust, mida koertekasvataja soovitas.

Teeme talle korralikku koeratoitu: puder, liha (süda, maks, kanatagumikud, kanapugud vm liha), päevalilleõli, riivitud juurvili (õun, porgand, kartul). NB! oluline, et ei annaks ainult putru ja liha, koer vajab ka juurvilja!
Muna, piim, kohupiim, hapukoor. Aeg-ajalt ports kanakaelu või vasikakonti. Samuti rupskeid (söögitorud jm), mida mõnes poes või turul müüakse, vahel keedan pool seapead. Räimed keedan pudruks kogu täiega. Seal on pehmed luud, mis ei jää koerale kurku ega tee viga, aga korralik valgulaks on see kindlasti. Lõhejääkidest võtan luud välja, kui need on pisut keenud. Samuti müüakse Säästus odavamat lõhehakkliha.
Turg ja säästupoed on koeraomaniku parimaks kaubanduskeskuseks.

Parimad juhendid koera toitmiseks olen leidnud nõukogudeaegsest raamatust "Koer" (afgaani hurda pildiga kaanel), mitte uue aja raamatutest.

Karv läigib, koer on rõõmus, krõhvimist pole ning ringi jookseb sale sihvakas kaunitar.

Samuti on oluline, et saksa lambakoer tahab keskmisest rohkem liikumist ja pikki jalutuskäike, samuti vaimset tegelemist. Ühekülgne toit ja igavus võivad samuti end närima panna.
Kui tulete õhtul väsinuna koju, peate ikkagi eraldi koera jaoks aega leidma. Ta vajab seda. Sellest ei piisa, et olete lihtsalt kodus koera kõrval toimetas. See on peaaegu täpselt sama nagu lapsega
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3608
Leek
 


14 aastat, 6 kuud tagasi
Alustuseks võiks loobua nendest krõbinatest ja darllingust, koerale võiks anda siis mingit putru keedetult ja jurude ka liha (nt. riisi ja kana), kui siis sügelus ära kaob on probleem toidus. Hiljem võib proovida ka teisi krõbinaid või midagi muud. Alati võib koerale anda ka toorest liha kondiga, et ta saaks ikka midagi närida ka.
Kui toiduvahetus ei muuda midagi, siis tasuks arsti juurde minna. Toidvahetuse mõju võtab ka aega, nii et 2 nädalat anda ainult ühte toitu ja kui siis ikka midagi ei muuda, siis midagi muud proovida ja jälle oodata jne. Paari nädala jooksul võiks juba midagi muutuda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3609
rob
 


14 aastat, 6 kuud tagasi
Tänud nõuande eest...eks ma proovin kõigepealt toiduga ja vaatan kas tulemusi on näha ning kirjutan siis.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3744
rob
 


14 aastat, 6 kuud tagasi
Sai siis ikkagi arstiga konsulteeritud ja tegu nahalestaga, mis suhteliselt levinud rebastelt leviv haigus. (Toidus viga polnud.) Ostetud sai ka ravim...kahele koerale vastavalt kaalu järgi kokku 800.- Niisiis kallis lõbu, aga huvitav kas ta ka toimib ja garantiid ei anna keegi. Samas tuleb loota et asi on seda väärt.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 12