Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kas raadiopiire tekitab haavu?
#3306
annika
 


14 aastat, 7 kuud tagasi
Mul on kaks mureküsimust:
Muretsesime oma koerale paar aastat tagasi raadiopiire. Koer harjus sellega kiiresti ning peagi said selgeks talle lubatud liikumistrajektoorid.
Olime aga reisil ning selleks ajaks koju kutsutud koera eest hoolitseja ei pannud talle meie äraoleku ajal piiret kaela ning koer harjus jälle jooksma seal kuhu ta muidu raadiopiirdega ei saanud minna. Nüüd on aga piirdega uuesti harjumine valulik - ta ei saa aru, miks ta saab ühtäkki elektrit kui jookseb üle piiride ning ta nagu ei teeks saadavast särtsust väljagi. Esimene küsimus ongi selles, et kuidas saada koer uuesti harjuma vanade piiridega? Kas keerata juurde saadava elektrilöögi ala?

Teiseks märkasime hiljuti, et kurgu alla on tekkinud talle väikesed haavandid - kas see võib olla tingitud sellest, et koer on viimasel ajal jooksnud üle piirjoonte ja saanud pidevalt elektrit? Kas kellegil on veel analoogseid kogemusi, kus raadiopiire on tekitanud kurgu alla haavandeid? Samuti ta ka usinalt sügab ennast kurgu alt.

Kas kellegil on olnud analoogseid kogemusi uuesti koera raadiopiirdega harjutamisel?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3319
Leek
 


14 aastat, 7 kuud tagasi
Kui on vaja koera uuesti raadiopiirdega harjutada, siis võta jälle need lipukesed välja ja pane maha ning hakka koera täpselt samamoodi õpetama nagu alguses. Esialgu ei saa üldse lahtiselt joosta, vaid ainult rihma otsas ja igapäev siis käige see aed läbi, kus ta olla võib.
Raadiopiire ei tohiks küll mingeid haavandeid tekitada, oleneb kui tugevalt tal see rihm kaelas on, rihm võib lihtsalt sügelema ajada.
Kas koer kratsib ennast mujalt ka? Peske koer puhtaks ja jälgige, mida ta süüa saab ja kas tekib juurde mingeid muid sügelemiskohti.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3322
SLK
 


14 aastat, 7 kuud tagasi
Raadiopiirde kohta ei oska kahjuks nõu anda, aga selle haavandiga soovitan kiiremas korras kliinikusse minna. Tegemist on karvavahetuse ajaga ning see haavand võib olla tekkinud haudumisest (seda enam kui see kolle on nahast rihma all). Mida kiiremini kliinikusse lähed seda kiiremini vabaneb koer sellest sügelemisest ja sinu kulu tuleb ka väiksem. Seni aga vaata, et koer märjaks ei saaks ja kui on siis pane kirbu tõrjet. Ära seda rihma hetkel enam kaela pane, siis saab haavnd õhku. Kui võimalik, siis püga karvad haavandi ümbert ära ja pese haavand lillaveega puhtaks ning siis kiirelt kliinikusse.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1