Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: "Krooksuv" chihuahua
#4002
chinyare
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 3 kuud tagasi
Palun asjatundlikku nõu ja abi seoses oma chihuahuaga, kes nö "krooksub".

Koer on 1a 1kuu vanune. Koer tuli meie juurde elama selle aasta 13.mail 10kuusena. Kohanes otsekohe, käitub viisakalt. Enne elas 1toalises Mustamäe korteris, nüüd Kalamajas 3toalises puuküttega korteris, kus on ka aed. Nädalavahetustel ja puhkuste ajal käime linnast väljas, kus koer saab väga palju joosta ja liikuda. Nädala sees liigume vähemalt 10 km.

Probleem algas aga 20.juuni, kui koer hakkas "krooksuma". Justkui midagi oleks kurgus ja tahaks seda välja köhida. Välistasime mingi võõrkeha võimalikkuse, sest peale nn hoogu koer joob, sööb kenasti, mängib ja jookseb ringi, nagu poleks midagi olnudki. Olen konsulteerinud 3 erineva kliinikuga (Tiina Toometi, Tartu mnt ja Pärnus Terveksi kliinikuga), saime vahepeal antibiootikume, tehti kopsupilt, võtsime köhasiirupit. Aga midagi ei muutunud. Üks arst väitis, et tegu võib olla allegiaga. Vahetasin välja koera magamisaseme.

Hoogudel ei ole selgeid seaduspärasid, kui ehk see, et need tekivad, kui koer liigutab end, a la läheme õue, jookseb, ma tulen koju.... Hoogude kestus on paar krooksatust, paarkümmend sekundit kuni minutini.

Selleks, et paremat pilti probleemi olemusest anda, riputasin youtube kaks videot.
Esimene video:
Vaadates palun keerata oma arvutil heli maksimaalselt valjuks, sest filmisin kaugemalt ja heli ei jäänud hästi peale.
www.youtube.com/user...ds-all/1/uvnlicZsACs

Teine video:
www.youtube.com/user...ds-all/0/KcbM2X1fB6w

Kui hoog on möödas, jookseb jälle rõõmsalt ringi ja ise nagu unustasks, et üldse "krooksus". Väliselt vaadates tundub, et koerale endale see vähemalt füüsilist valu ei tee.
Viimane muutmine: 19.08.2009 13:30 Lisas chinyare.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1