Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koeral paha lõhn
#5046
Jeanette78
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 8 kuud tagasi
Tere,

Sain koera omanikuks kuu tagasi. Koera endine omanik paraku lahkus meie seast ja jäi üle, kas koer magama panna või omale võtta.Koer on 8-9 aastat vana. Võtsin koera omale, kuid kahjuks puuduvad mul igasugused kogemused koertega. Seepärast kirjutan siia portaali, et keegi targem oskab äkki nõu anda.
Probleem on siis selles, et koer on hakanud kohutavalt haisema. See hais on nagu "mustade sokkide" hais. Ja see läheb igapäev aina hullemaks.
Kas võiks keegi nõu anda, millest see tulla võiks, või mida tuleks teha?
Koer tundub ise muidu korras olevat, sööb ilusti ja on rõõmus.

Tänud.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5047
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

13 aastat, 8 kuud tagasi
Hei,veidi rohkem infot oleks kindlasti abiks! Näiteks see,et kas koer on olnud või on edasi õuekoer,milline karvastik tal on,kas toitumises on toimunud suur muutus,mida sööb ja lõpuks ka see,mis siis konkreetselt haiseb. vahel tuleb halba lõhna koera suust,vahel haiseb koer kui on olnud õuekoer ja pole varem pestud teda.Väljas märjaks saanud koerad kipuvad ka lõhnama.Kui suust tuleb halba lõhna,siis võivad muret teha hambad või on seedetraktis haiguskolle.Vahel piisab ka hammaste pesust regulaarselt(ikka koertele mõeldud pastaga),aga vahel on vajalik arstilkäik ja ravi.karva ja nahaprobleemide taga on sageli toit või ka mõni sisemine häda,emastel koertel võib olla hormonaalseid probleeme jne.Kõige paremini oskab lõpuks ikka aidata loomaarst,kes koera läbi vaatab ja ka inimesega vestleb.Neti kaudu oletades võib nõuannetega täitsa puusse panna,kui tausta ei tea!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5049
Kirsika
Karma: 4
Aktiivne koeraja
Postitusi: 40
Offline Profiil

13 aastat, 8 kuud tagasi
Kahjuks ei selgu Teie kirjast, kas Te olete koera pesnud ja kui sageli. Kui koer on pikema karvastikuga võib selline lõhn tekkida kui koer on olnud pidevalt niiskuse käes õues ja karvakte ei ole saanud korralikult ära kuivada. Vähemalt minu õuekoeral on nii. Siis kütan saunaruumi soojaks ja lasen koeral ära kuivada, siis kaob ka lõhn. Muidugi pesema peaks teda ka mõne hästilõhnava koerte ðampooniga. On üks meeekstraktiga kollast värvi ðampoon+palsam koos, toidupoodides (nt Konsumis) ka müügil, mis jätab koera karvastikule hea lõhna mitmeks nädalaks. Nagu eelkirjutajagi mainis, võib karva halvasti lõhnama panna toit, kas liiga rasvane vms. Kahjuks ei selgu, mida koer sööb. Kindlasti peale koera pesemist tuleb ta jätta ööseks tuppa ja korralikult ära kuivatada ning lasta täielikult ära kuivada ning lõpuks kammida.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1