Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Dieet
#5722
kristjan231
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 2 kuud tagasi
Oleme oma koera üle toitnud ja tahaksime natuke abi kuidas teda natuke kõhnemaks muuta .Kas on mingit koera dieeti millega nendest kilodest lahti saada.Tõug on kuldne retriiver
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5723
Helin
 


12 aastat, 2 kuud tagasi
Parim moodus on hakata andma light toitu ja liikuda rohkem! Pea kōik koerte kuivtoidu valmistajad on väjla töödanud ka dieettoidud, tuleb vaid sobivaim leida.
Sōbranna labrador oli Proplani light toidul paar kuud ja koer taas vormis. Endal tuleb süda kōvaks teha ja jääda kindlameelseks, kui sulle otsa vaatavad suured kurvad üdini näljase koer silmad et ei anna talle midagi rohkem juurde. Edu!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5724
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat, 2 kuud tagasi
Sarnaselt retriiveriga on ka minul kergesti ülekaalulisusele kalduv tõug.Isu on neil koertel ka röögatu.Olen tutvunud tõule soovitatavate valgu ja rasva protsentidega toidus ning kunagi algajana ka neid üritanud järgida (nii nagu ka toidukoguseid toidupakenditel).Paraku õpetas kogemus ise asju õigesti hindama ja järeldused siis sellised:1) Soovituslikud valgu-ja rasvaprotsendid on kõvasti liialdatud (nii rammusat toitu minu õgarditele andes läksid nad hoobilt paksuks ja olenemata toidufirmast hakkas ka nahk ühel kõõmama;2)toidupakendite soovituslikud normid on üleüldse ulmeteema.Kui ma oma koertele need soovituslikud kogused sisse uhaksin,ei jaksaks nad enam liigutadagi ja kaalu poolest kuuluksid nad ilmselt tüki suuremate tõugude hulka. Niisiis oleks minu soovitused sellised:vaata üle toidu valgu/rasva protsendid ja kaldun ka selle light-toidu poole+ka light toidul tuleb kogustega üsna mõõdutundega toimida.Kui kogused on liiga suured,ei muutu koera kaal eriti palju väiksemaks.(minu kogemuse järgi tavatoidu juures olen soovituslikke koguseid isegi nii 1/3 võrra vähendanud ja koerad on normkaalus,terved ja ei käi kogu aeg näljaselt sabas).Aga kõige parema lahjumisplaani saab sulle vist ikka sinu koera vet koostada! P.S.Suvel retriiverile parim treening on kindlasti ujumine!ja liikumine on kindel punkt dieedi juures!Head pealehakkamist teile!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1