Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Palun kiirelt teie arvamusi ja kogemusi!
#5934
Liisukas17
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 5 kuud tagasi
Koer on siis krants. Mingi nädal aega tagasi muutus lojuks ja ei söönud enam midagi, eelmine pühapäev oli asi juba väga hull, koer ei jõudnud enam ise kõndidagi. Esmaspäeval käisime arstijuures, olime tilgutide all, tehti vereproov, näitas suurt põletiku. Tilgutide alt tulles määrati meile ka antibiootikumi kuur. Koer oli palju ärksam. Kuid kodus ikkagi sööma ei hakanud, nii soovitas arst teda sundida. Andsime süstlaga süüa, juua. Vahel püsis midagi sees, kuid sageli tuli kõik antu lihtsalt välja. Oksendas ka tihti sappi ja valget vahtu. Nüüd on möödas 6 päeva. koer ikka ei söö, joob ise väga vähe, toit sees ei püsi. Kui siis ainult natukene. Oleme ostnud ka vastava pasta, kuid sedagi oleme väga vähe saanud anda. Arst otsest diagnoosi pole andnud. Aga tundub et kõhuga on väga midagi korrast ära. Kuigi koer on nüüd oluliselt paremas seisus kui nädal tagasi, käib oma jala peal ringi ja liigub natuke, kõht käib ka mingilmääral läbi, on siiski olukord sellepärast hull, et söök tal sees ei püsi. Andes natukese aja tagant saialille teed, püsib see sees. Need asjad mis talle maitsevad,nagu tee ja vesi, välja ei tule aga muud sööki ta ei söö:( Palun kas keegi oskaks vastata või aidata mida teha. Nüüdseks oleme kaks korda tilgutamas käinud aga koer ikka ei söö.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5935
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

12 aastat, 5 kuud tagasi
Mida veterinaararst arvab? Mis uuringuid tehti? Kas koer ei ole midagi sobimatut sisse söönud?

Endal selline kogemu,s kus koeral kuu (või kauemgi) aega hiljem peale nahast jalutusrihma ära söömist tekkisid analoogsed sümptomid, ehmatasin väga ära, aga Pro-Kolin pasta aitas peaaegu kohe ja rihm tuli tükikestena tagant otsast välja. Samuti oli loid ja jõi vaid vett ja kummeliteed. Pastat tuleb kindlasti anda vastavalt juhendile ja kehakaalule, sõna otseses mõttes süstisin suhu.

Edu paranemisel!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5936
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat, 5 kuud tagasi
Tere! Minu tutvuskonnas kaks sellist juhtumit olnud.Üks lõppes õnnelikult,kui peale nädalast edutut ravi RÖ ja UH uuringuid tuvastati võõrkeha soolest,mis oli sinna kinni jäänud.Operatsioon päästis noore koera elu.Teine juhtum nii hästi ei läinud.Uuringutel ei avastanud arst midagi ja koer piinles veel nädala,kuni kohalik väikelinna arst hakkas Rö-pilte ise uurima (no ta usaldas tarku suure kliiniku arste!)ja leidis,et piki soole seina levis kitsas varjustus,mida seal ei peaks olema.Selleks ajaks oli koer juba kriitilises seisus ja hullemaks asja ajada ei olnud võimalik.Arst opereeris ja sai kätte kingituste pakkenööri,mis oli sõlmes nii,et üks osa koos suure pusaga jäi makku ja teine oli liikunud sealt edai soolde. Kahjuks olid tugeva mädaniku tõttu juba täiesti lagunenud maks ja nekroos hävitas soolestikku ja kõhunääret.Loom elas lõikuse üle,aga suri päeva jooksul tüsistuste tõttu. Tehke uuringuid,aga kui kahtlete,küsige ka teiste arstide arvamust! Lihtsalt põletiku puhul oleks ravi juba ammu tulemusi andnud! Tean,sest mu oma koer on rasket soolte põletikku põdenud ja ka mu eelmine koer oli krooniline haige mao-sooletrakti osas. Põletiku ägedad sümptomid vähenevad praktiliselt päeva-paariga õige ravi korral.Kui aga põletiku põhjus (näit.võõrkeha) püsib,ei aita mingi ravi. Soovin teie lemmikule kiiret paranemist ja teile jaksu tema aitamiseks!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1