Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Emase koera päevad?
#5942
prantsuse Britta
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Tõime oma peresse emase prantsuse Buldogi. Nüüd kutsikas 8 kuune ja arvatavasti hakkasid päevad ja veritseb veidi. Kaua on koeral päevad? Kui mitme kuu tagant? Ja nagu saime aru et kutsikaid võib talle alles 2 aastaselt lasta teha, seega kui sinna aeg jõuab, siis millal on õige aeg peale päevade algust lasta tal isasega koos olla? Aitähh info eest.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5944
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Keskmiselt kestab jooksuaeg 3 nädalat ja üldjuhul 2 korda aastas, kuid see on individuaalne ja osadel tõugudel on jooksukas ka 1 kord aastas (tiibeti mastif, basenji näiteks).

Siit lehelt leiab Artiklite rubriigis artikleid nii jooksuaja kui ka paaritamise, aretamise jms kohta. Loodan, et see info on kasulik!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5949
bamelaberta
Karma: 9
Koeranduse guru
Postitusi: 85
Offline Profiil

12 aastat, 2 kuud tagasi
MHH!! Nii ikka ei saa ,et päevad ja teen- kas näitusel olete käinud?? uuringud teinud - need igal tõul erinevad. emaskoer võib paaruda 20 kuu vanuselt isane 18 kuu vanuselt - ja neid päevi et ikka just nii vana on -loetakse ikka väga täpselt.-kui te muidugi trahvi ei taha saada. kõige paremat infi annab(peaks andma) teile kasvataja kellelt te kutsika ostsite.Juhul muidugi kui tema pettusega ei tegelenud.
nüüd esmane minge EKL lehele ja reg näitusele - seal vajalikud tõu dok. ja reg maks.
viige oma kuts näituse vormi. ja siis tehke uuringud- neid tehakse mitte enne 1 aastaseks saamist tavaliselt- ja otsige üks korralik ja suguvõimeline poiss kes enne seda tööd teinud on( soovitus)- omal lihtsam -ja veel meil on abiks olnud poegimistel IF kindlustus- keisri puhuks-nüüd julgen soovitada küll- ei ole nii et kindlustus ei maksa-maksab küll.
arvestama peate ka sellega et kutsikas kasvab 2 kuud enne kui saate müüma hakata- sinnani on iga päev 24/7. ja kas olete mõelnud et kui kutsikas kätte jääb mis sellest saab...
dok reg kulud, vaktsineerimised,kiipimised,ussikuurid ja kvaliteetne söök ja igasugused muud asjad isase koera omanikule- hüpperaha - alimendi tasu.(need on 2 erinevat asja).ärge nüüd pahandage aga nii see on - ja konkurents on kõva igal tõul- ja kui eksimus siis selle eest saate korralikult eestlasele kombe kohaselt-mustatud,sõimatud.ja siis olete äkki fakti eest et kuuest kutsikast olete lahti saanud vaid kahest ja needki odavamalt kui lootsite.. aga edu siiski
edasist nõu jooksu päevade kohta - küsige meililt- veel parem helistage-minu kasvataja kunagi õpetas mida teha kuid paljud seda ei tee - sa oled ju konkurent...
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1