Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: jooksuaja mure
#6163
mildi
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

12 aastat, 5 kuud tagasi
7 kuusel jack russelli preilil esimene jooksuaeg....aga niiipea kui püksikud jalga paneme, teeb sellise lükke, et kakab püksi!! seda juba kolmel korral õnnestununud teha...kuigi enne oleme kõik hädad kas õues või toas lapil ära teinud!!
ja kui kakat ei tulegi, siis teeb vähemalt sellise näo ja on olekult selline, et kohe kakab....kui püksid ära võtta - on kõik ok (kui välja arvata väikesed punased tilgad terves korteris...) kuidas asja lahendada??
tänud ette ja andke andeks, kui olen nii rumal koeraomanik!!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6166
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat, 5 kuud tagasi
Tere! Kuigi maja on vereplekke täis nagu oleks keegi haavatud,soovitaksin siiski pükstest loobuda.Ilmselt on nad koeral tihedalt vastu peput ja tekitavad tungiva tunde,et soolestik vajab koheselt tühjendamist. Esimestel jooksukatel pole hea veel ka seepärast püksikesi kasutada,et koer ei õpi end siis puhastama ja ka jälgima oma puhtust. Mäletan,et minu emasel esimeste jooksukate ajal oli ka rada sõna otsese mõttes järel. Eks saigi siis lihtsalt lapiga järel käidud ja igasse tuppa teda ei lasknud. Praeguseks hoolitseb ta enda eest nii hästi,et väga harva leiab mingeid plekikesi põrandalt. Siiski piirame tubades liikumist,et paremad vaibad ja pehme mööbel ka puhtaks jääks.Kuna kodus ka isane koer,siis oli ta vajadusel ka puuris. Kuna väljas sai temaga piisavalt käidud ja liigutud ning 24/7 ta ka puuris ei elanud,siis oli kõik ok.Nii,et ehk sobib,kui eraldada selleks perioodiks koerale aedikuga eraldi koht toas või kasutada puuri ning kui ruumi on,siis kasvõi eraldi tuba. Sageli tunnevad koerad end alguses ka ise ebamugavalt ja tahavad rohkem rahu saada,aga see on väga individuaalne. Tähelepanu ja hellus aitavad teil mõlemal kenasti see aeg üle elada!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1