Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Paberiteta tõukoerad
#6668
Kadrihel
Karma: 3
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

11 aastat tagasi
Keegi tark on foorumites küsinud "miks on vaja paberiteta tõukoeri" ?
Aga miks on vaja paberitega tõukoeri kes kõigist tiitlitest, ja näitustest hoolimata ei poegi ise (nt. inglise ja prantsuse buldogid)vaid keisrilõikega?

On see normaalne, et loom ei suuda ise poegida vaid teda on vaja selleks opereerida?

Või paberitega koerad, kelle kutsikatel siiski ON allergiad, puusaliigeste hädad?

Koguaeg lahmitakse, et paberiteta tõukoerad pole mingid koerad( on segaverelised, küla Muri-Miira järglased ehkki jutt käib siiski kahe sama tõu koera järglasest).

Miks siis paberitega kutsad siiski saavad samuti hädadega kutsikaid?! Kas lugupeetud omanikud ei peaks vastutama ja valima hoolikalt oma koeri, et nende kutsikad oleksid terved?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6669
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

11 aastat tagasi
Kulla inimene! Ära üldista,et tõukoer versus tõuta koer! Mul on olnud nii krants kui ka tõukoerad.Võtsin tõukoera peale krantsi just sel põhjusel,et krants oli äärmiselt kehva tervisega ja edaspidi tahtsin ma kindlalt teada,kes mu koera esivanemad on ja missugused terviseprobleemid neil võivad esineda. Olen oma valikuga siiani üdini rahule jäänud. Söövad hästi, liigesed korras,sünnitas ise ja kõik kutsikad olid terved. Sama tõu halva aretuse tulemusena on ka väga kehva välimiku ja närvisüsteemiga isendeid.Nii,et sageli tulevad tõukoerte haigeteks pidamise legendid sellistest vale aretuse tagajärgedest ja ka sellest,et tõuta koerte puhul ei ole sageli tervisehädad kutsika võtjale teada ja esivanemate probleemid tulevad üllatusena. Kuna paberiteta koeri vahel ei vaevuta ka ravima,siis puudub nende tervisehädade kohta nii hea statistika,kui on tõukoertel. Üldiselt aga on tegu elusolendiga ja sageli on elu nagu loterii,kus ei tea iialgi,kas kaotad kõik või saab peavõidu.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6676
Kadrihel
Karma: 3
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

11 aastat tagasi
Usun, et nii see pole- paberiteta koerte omanikud ei vaevu oma koeri ravima???
Kust küll selline arusaam tuleb?!
Nagu ka see, et paberiteta "tõukoerte" omanikud on vastutustundetud ja "toodavad" haigeid kutsikaid ja rikuvad tõugu ja turgu oma kutsikatega.
Umbes nii, et kõik, kel kodus segavereline kutsa, ei tee väljagi kui koer haige- las ta olla...kannatab ja las piinleb?!
Ja paberitega tõukoeraomanikud hoolitsevad paremini oma koerte eest?
Ei ole see ju nii!!
Nagu pole tõsi ka see, et kõik, kes oma antud juhul "paberita tõukoera" paaritavad ja kutsikaid saavad, on "puppy millerid" ja täiesti hoolimatud oma koerte ja kutsikate suhtes, hoolivad ainult rahast! Asi on konkreetsies inimeses ja tema moraalis ja vastutustundes - rahast hoolivad nii paberiteta kui paberitega koerte kasvatajad- lihtsalt siin juba tuleb mängu see, mis kellele olulisem on .
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6677
dirty scorpion
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 15
Offline Profiil

11 aastat tagasi
Ise mis näinud olen siis pea kõik ketikoerad on olnud krantsid. Seega jah tõukoerte eest hoolitsetakse rohkem, vähemalt selline mulje on jäänud.

Paberiteta tõukoerte osas oleneb tõust, isiklikult ei julgeks osta paberiteta neid tõuge kellel teada on, et võib esineda palju geneetilisi haigusi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6702
Kadrihel
Karma: 3
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

10 aastat, 11 kuud tagasi
Huvitav, kui palju maksavad k õ i k need terviseuuringud (nt. buldogidel, mopsidl)kohustuslikud ja soovituslikud?

Kas tõesti k õ i k kasvatajad teevad neid oma koertele enne kui paaritavad koeri tagamaks võimalikult tervete kutsikate sündi?

...vaevalt....
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1