Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: EKL paberitega aga allergilised ja haiged Prantsuse buldogid Eestis!!
#6696
Kadrihel
Karma: 3
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

10 aastat, 12 kuud tagasi
Taaskord sattusin suhtelema inimesega, kes on EKL paberitega prantsuse buldogi omanik- ent koer on allergiline, närib käppasid, norskab ja hingeldab palju...Koer olevat vet arsti pidev külaline.
Nädal varem sattusin samamoodi juttu ajama prouaga kes taaskord oli hädas oma allergilise (EKL paberitega!) emase prantsuse buldogiga! Koeral niipalju tervisehädasid , et tal pole 5 eluaasta jooksul isegi kutsikaid olnud.
Koera tervisehädad algasid 6ndal elukuul(allergia ilmumine, siis avastati pehme kurgulagi ja opereeriti koera, et ta hingata saaks)

Miks on Eestis müüdavatel EKL paberitega Prantsuse buldogidel nii palju terviseprobleeme?

Kas Eesti Kennelite koertel ikka teostatakse soovituslikke terviseuuringuid või mitte?

Kennelitest peaks ideaalis saama terve ja tugeva koera aga kui asi puudutab Eestis müüa olevaid Prantsuse buldoge (paberitega, hinnas 1000 eurot) siis 10st koerast on 8 terviseprobleemidega (allergiad, silmahädad, pehme kurgulagi jne )

Miks nii???

Kuuldavasti on juba populaarsust kogumas paberiteta prantslased Lätist ja Venemaalt, sest koerad on normaalsema välimikuga, mitte ebanormaalselt suurte peadega ja punnsilmadega nagu paberitega koerad ning enamus poegivad ka ise, mitte keisrilõikega.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6698
prantsuse Britta
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

10 aastat, 11 kuud tagasi
Meie koer on ka paberiteta, sest kuna me pole mingid näitusel käiad, siis ei soovinud maksta lisa nende paberite eest. Koer aga on terve ,energiline ja korra oli tal tolmu vastu allergia. Nüüd lihtsalt teame, et pole vaja teda tolmu sisse vedada Muidu aga koer nagu koer ikka. Mis mulle väga meeldib on see, et koer oskab inimesega justkui suhelda. Kui ta tahab õue, siis hakkab vinguma ja sa tead ,et nüüd tuleb minna. Samuti on ka see omadus neil hea, et õues teisi koeri kohates ei hakka ta haukuma nagu enamus koeri teevad. Ta on lihtsalt vait ja vaatab mis toimub. Ta tahab väga olla inimese juures ja kohutavalt tahab ,et temaga mängidaks . Ta ei ole kuri, aga kui talle vööras inimene või loom ei meeldi, siis näed seda kohe kui selja keskel karvad turri lähevad.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6701
Kadrihel
Karma: 3
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

10 aastat, 11 kuud tagasi
Jah, olen nõus, et paber ei taga koerale head tervist ega ka vastupidi....Lihtsalt tekib mulje, et teatud tõugude aretusega on mindud liiale, mõned kasvatajad keskenduvad koera välimusele rohkem kui tervisele.
Kuidas muidu on võimalik, et olles isiklikult suhelnud 6 erineva EKL paberitega Prantslase omanikuga- k õ i k kurtsid oma keortel erinevaid tervisehädasid ( allergiad toidule, seljahähad, isegi ühel pehme kurgulagi jne) !? Tekib lihtsalt küsimus- kuidas see on siis võimalik, et "head, hoolivad ja targad" kasvatajad toodavad ikkagi selliste hädadega kutsikaid?
Ja iga kord kui see küsimus neile esitada või tõstatada on vastuseks peaaegu , et sõim " mis jutt see on...vahel juhtub...garantiid pole kunagi..paberiteta koerad on kindlasti kõik krantsid ja haiged ..."

Meie jah soovime et see koer selle eesmärgiga, sellise iseloomuga, sellise välimusega, selliste koonudega, silmadega... - kuid mida tahab koer - kas selle peale mõtleme... Usun et koer tahab eelkõige ola terve ning normaalselt hingata, liikuda jne nagu hunt looduses -ei miskit ülearust ole tal.
Mopside, buldogide, bassetite, pekingite jt tõugude äärmuslikult lühikesed koonud, olematud ninad, madalad jalad, liiga punnis silmad, liiga palju nahka ja volte- kas pole see kõik pisut liiale läinud ja kasu asemel tõugudele ehk koera tervisele hoopis kahju toonud?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6703
dirty scorpion
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 15
Offline Profiil

10 aastat, 11 kuud tagasi
Selles BBC dokumentaalis Pedigree Dogs Exposed näitas kui metsa osad näituse liini koerad on aetud.

Samas üks hoiatav näide nende ilma paberiteta tõukoerte puppy millist
www.parnupostimees.e...kud-toodavad-praaki/
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6704
Kadrihel
Karma: 3
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

10 aastat, 11 kuud tagasi
Jahm tõsi see on... Rahaahnus arvatavasti ja seda kutsade tervise ja elu mitte väärtustades ega hinnates.
Minagi just märkasin, et TAAS on ühes kuulutuste portaalis müüa mopsi kutsikad(paberiteta) kus alles olid kutsikad ehk tundub väga kahtlane ,sest helistamise ja küsimise peale kas kutsikate ema saab kohapeal ka näha, on vastuseks ebamäärane " kutsikad on nii suured, et ei vaja ema ja söövad ise" ?!?!?!?!
Järjelikult on tegu kokkuostjaga või vahendajaga....=(
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1