Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Leptospiroos
#6939
janeklass
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

10 aastat, 1 Kuu tagasi
Tere

Nädala alguses panime tähele et koer ei söö,jälgisime 2 päeva ,ta polnud selle aja jooksul suutäitki söönud. Pöördusime arsti poole,arsti juures mõõteti temperatuuri,palvaik üle 40 ja arst märkas,et koera limaskestad kollased,ütles ,et kardab et midagi on maksaga,tegi palaviku vastu süsti ja kutsus järgmiseks päevaks tagasi,et võtta vereproovid. Läksime järgmine päev siis tagasi,antsime vere ja jäime vastuseid ootama. Kui vastused kohal vaatas arst neid ja ütles ,et tema arvab ,et koeral on maksavähk ja ,et tema ei oska rohkem midagi teha ja andis mõista ,et seda koera ei saa päästa ja et ta tuleks magama panna,aga ütles ,et sama päev ta seda ei tee ja kuna tuli nv vahele,et kui tahame enne esmaspäeva selle ära teha siis peame pöörduma teise kliinikusse mis on nv lahti on. Seedisime seda siis natuke ja otsustasime ,et pole mõtet lasta koeral piinelda. Järgmine päev siis pöördusime teise loomakliinikusse rääkisime oma mure ära näitasime neile vereproovide tulemusi,sealne arst vaatas seda paberit ja ütles et tema ei usu ,et siin vähiga tegu on ja pakkus ,et tema teeks uued proovid ja et me jätaks koera päevaks sinna tilgutite alla. Otsustasime proovida jätsime koera sinna ja jäime ise lootusrikkalt ootma. Õhtul koerale järgi minnes ütles arst,et tema siin kül vähki ei kahtlustaks vaid tema kahtlustab leptospiroosi või hepatiiti ja pakkus,et me võiks siiski proovida ravida aga ,et ta ei saa karantiid anda kuna paistab ,et haigus on väga kaugele arenenud juba. Me siiski otsustasime proovida arst andis meile koju antibiotikume kaasa mida peame talle nüüd esmaspäevani süstima ja esmaspäeval läheme tagasi anname uued proovid ja võrdleme siis vanadega ja anname ka vere mis saadetaksse kusagile Tallinna laborisse mis pidi vist ainuke olema kes suudab leptospiroosi diagnoosida.Oleme nüüd 2 korda antipiootikumi süstinud aga koeral pole paremaks läinud(meile tundub,et läheb aina hullemaks),ta ei söö suutäitki topime talle vägisi toitu sisse,ja liikuda ta ka ei jaksa absoluutselt tassisin ta süles täna hommikul õue pissile.

Minu küsimus siis ka. Nimelt kas on olnud kellegil leptospiroosi või hepatiidi haige koeraga kogemusi ja kui tõenäoline see on ,et ta sellest välja tuleb?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6941
janeklass
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

10 aastat, 1 Kuu tagasi
Kahjuks ei elanud ta seda üle. Hommikul hakkasid tal valud,viisime arstile arst ütles ,et arvatavasti sisemised verejooksud ja kahjuks sellest ta enam välja ei tule. Otsustasime et laseme tal minna !
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1