Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Jooksuaeg ja võimalik paaritus
#3707
kutsikas
 


14 aastat, 3 kuud tagasi
Tere,
Noorel emasel koeral esimene jooksuaeg, 7 kuune, kuu aega tagasi tuli verd ja arsti sõnul oli siis jooksuaeg mis nädalaga läheb üle ja jutul lõpp. Siis aga algas taas ja nüüd nagu ikka päriselt, ehk ca 2 nädalat on kestnud. Koer käib nö lasteaias päeval ja eile oli seal ``õnnetus`` juhtunud. Kui tõenäoline võib olla, et ta sai nüüd paaritatud? Kui jooks kestab ca 2-3 nädalat, nüüd siis olnud 2 nädalat, millal koeral need parimad päevad on? Ja kas on koertele olemas ka nö SOS pille või midagi sarnast? Süst pidi mingisugune olema, aga võib ohtlik olla. Ei pea silmas jooksuaega ära hoidvat süsti. Igasuguseid asju ju räägitakse, võta kinni mis see õige on. Kui keegi aga teab sellisest abordi-süstist, oleksin info eest väga tänulik, et kus ja kes seda teeb. Soovimatuid kutsikaid küll ei taha ja pealegi koer ilmselgelt liiga noor selleks. Tänan!
Viimane muutmine: 22.06.2011 14:48 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3729
Koerapidaja
 


14 aastat, 3 kuud tagasi
Jooksuaeg kestab 2- 3 nädalat, olenevalt koerast. Minu koeral näit. täpselt 2 nädalat. Parimate päevade kohta täpselt ei tea, kirjanduses ja internetis on need andmed olemas, aga meelde ei ole jätnud. Minu koera "parimad" on isaste aktiivsuse järgi otsustades 2. nädala 2. poolel, siis pean eriti ettevaatlik olema. SOS- pillidest nagu oleks kuulnud, aga soovitan konsulteerida mõne asjalikuma loomaarstiga, Teie praegune arst sellist muljet ei jäta. Ultrahelis peaks saama mingis staadiumis kutsikate olemasolu kindlaks teha. Ja võib- olla ei olegi kedagi, iga emane endale iga isast ligi ei lase, sõltub muidugi koerast.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3734
Taks
 


14 aastat, 3 kuud tagasi
Jooksukas kestab 2-3 nädalat, minu koertest on tippaeg (parimad päevad) ühel umbes 8. ja teisel nii 13. päevast alates, nii et väga individuaalne.
Mingitest SOS süstidest olen kuulnud küll, aga ei tea kui hästi või halvasti need koerale mõjuvad uuri loomaarstilt, aga kindlasti mitte sellelt kelle juures käisite (Sinu jutu järgi ta kõll usaldusväärne pole). Kui Sul pole tõuaretuseks mõeldud koer, siis on kõige mõistlikum ta peale jooksuka lõppu lasta ära steriliseerida, et poleks edaspidi selliseid muresid. Hinnalt peaks see ka umbes sama olema (oleneb muidugi koera suurusest), sest need SOS süstid on vist ka väga kallid (hiljuti kuskilt lugesin, et vist umbes 1500.- krooni, võin muidugi eksida kuna ise pole sellega kokku puutunud).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3735
Taks
 


14 aastat, 3 kuud tagasi
Jäi lisamatta, et väga suure tõenäosusega on koer paaritatud.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3739
kutsikas
 


14 aastat, 3 kuud tagasi
Selle arsti juurde jah enam ei lähe, panin juba aja Tallinnasse. Loomaarstidega nii eri kogemusi, et ei oskagi kedagi valida. Selline küsimus tekkis: kui koer on saanud paaritatud, siis jooksuaeg ise kestab ikka edasi, selles mättes et huvi isaste vastu tal ju säilib? Või kui paaritatud, siis enam ei huvita? Arstiga konsulteerides: võimalusi on palju tõesti, esmalt aga peaks ultraheli hakkama näitama kas üldse on midagi. Süstid jms omavad kõik teatud riske ja kõrvalmõjusid. Aga noh, vanasti ju ka koerad ikka poegisid ära kui oli juhtunud ja elu läks edasi, ega elu seisma jää Algul mind ennast ehmatas lihtsalt ära, et appi! mis nüüd saab, aga siis hakkasin mõtlema, et mis vanastigi ikka tehti! Tänud!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3740
maris
 


14 aastat, 3 kuud tagasi
Isaste vastu huvi säilib ikka edasi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1