Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Harjumaal kiip ja vaktsiin.
#3883
Sven
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 16
Offline Profiil

14 aastat, 2 kuud tagasi
Tere.

Kuna järgmine reede saabub meie koju kaua oodatud valvuripoiss siis kus kohas oleks võimalik teha kõige odavamal kutsikale kõik vajalikud toimingud ning mis vanusest miskit teha võib. Kutsika sünniaeg on 23.mai. Arvatavasti tuleb teha kohe esimene vaktsiini süst aga millised vaktsiinid tuleb üldse teha ning kui vanalt ning millal paigaldada kiip? Küsin sellepärast et kui arsti juurde lähen siis mulle miskit pähe ei määritaks ja kahjuks pole omal aega uurida neid asju kuna laupäeval kolimine ja siis vaja veel ka sisse seada ennast
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3887
leek
Karma: 6
Aktiivne koeraja
Postitusi: 87
Offline Profiil

14 aastat, 2 kuud tagasi
Tere,
kõige pealt tuleb panna kiip ja alles peale seda vaktsiinid teha. Igas vallas on oma koerte register, kuhu tuleb koer ka sisse kanda, seda saab teha oma valla loomaarsti juures.

Umbes 3 nädala vanuselt võiks teha juba kutsikale ussikuuri, enne vaktsineerimist. Esimese vaktsineerimise peaks tegema 8 nädala vanuselt, teise 12 nädala vanuselt. Võib teha veel ka kolmanda vaktsineerimise kuu aja pärast ja hiljem siis korra aastas.
I ja II vaktsineerimise vahel ei tohiks kutsikat õue viia, peale II vaktsineerimist peaks veel ootama umbes 2 nädalat enne kui lasta ta õue. Kui on oma aed, kuhu võõrad koerad ei satu, siis seal võib ta olla.
Tasuks valida välja kliinik, kus käima hakate ja sinna siis helistada ja panna aeg kinni esimeseks vaktsineerimiseks (vajadusel anda ka ussirohi), eks nad siis ütlevad, mis vaktsiine nad teevad ja see pannakse ka passi kirja.

Kindlasti tasub osta ka kirbu- ja puugirohi, mida siis turjale panna, suvel iga kuu aja tagant, talvel korra kvartalis.

Vaktsineerimise hinnad on vist suht samad igalpool, visiiditasu küll erineb aga tasub valida koht, kuhu on endal mugav minna.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3888
Sven
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 16
Offline Profiil

14 aastat, 2 kuud tagasi
Siis langeb valikusse Saku Loomaarstikeskus, järjekordasi pole ja vähemalt telefonis oli arst igati muhe. Kas kellegil on kogemusi selle kohaga?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1