Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Laik seljapeal
#6006
tavvu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 4 kuud tagasi
Tere,avastasin enda koeral suure laigu seljaküljepeal,see oli nagu olnud suur haav,sellel on koorik peal ja karvu pole üldse seal,koer pidevalt limpsib seda ja ega no pühapäeval kusagil loomakliinikut ega midagi lahti ole...
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6007
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

12 aastat, 4 kuud tagasi
Tekkinud haav ja selle ümbrus tuleks puhastada sinna sattunud mustusest, võimalusel pügada haava ümbert karvad. Puhastamiseks ja loputamiseks võib kasutada puhast vett, füsioloogilist soolalahust, kloorheksidiini või mõnd muud haavapuhastusvahendit.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6012
bamelaberta
Karma: 9
Koeranduse guru
Postitusi: 85
Offline Profiil

12 aastat, 4 kuud tagasi
tere. meie koertel aegajalt selle haiguse- Hot Spot raviks vaja läinud ka antibiootikumide kuuri(süstid või tabletid). Kuid kui avastame siis kohe lõikan koha paljaks- ja ka siis kui näitusele minek ees(nii harva kui me seal käime)- sest muidu võib asi hoopis hulluks minna. puhastan viina ja vee seguga ja siis panen peale joodi ja nii mitu korda päevas.( vesinik on ikka väga kibe seal,seda ei kasuta.) ja siis edasi ravin juba Braunovidoon salviga(inimese apteekist), asi u. 7-10 päevaga korras.
Hullem varjant kui kooriku tekkimine jääb karva all märkamatta ja mädane põletik juba ulatuse nii suure on tekitanud ,et lausa lihaverel.Aga hoiatan ka pügamine on väga valus!. Paranema hakkab siis kui koht kuivab ja koorikut enam pole(selle hoiad ära just pideva joodi salvi panemisega,muidu jääbki hauduma).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1