Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Hoiatus! Västriku kliinik
#6015
tahankoera
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 6
Offline Profiil

12 aastat, 1 Kuu tagasi
Tahan kõiki hoiatada Västriku kliiniku eest. Minu koerale tehti mädaemaka steriliseerimise operatsioon. See op ise oli korras. Aasta pärast aga oli koer surnud, kuna emakakönt kasvas kokku nii põie kui sooltega, tekitades sooleliite. Hiljem ühes teises kliinikus sain teada et operatsiooniga on hiljaks jäädud. Oksendamise sümptomid aga algasid juba poole aasta pärast peale steriliseerimist. Hiljem seal teises kliinikus sain teada et selline kasvamine on suht tüüpiline. Västrikus aga isegi ei tehtud sooltele ultraheli (mida teises kliinikus koheselt tehti), ning ka röntgenipildi järgi öeldi teises kliinikus et gaasid sooltes on kahtlane. Uues kliinikus saadi esmaselt jälile koera kõhust katsudes ning peeti kohest operatsiooni vajalikuks. Hiljaks jäi selles mõttes et operatsioon küll õnnestus, kuid veri oli juba nii kehva et suri hiljem. Västrikus aga raiuti koguaeg et on maohaavad ning peab aga dieeti pidama ja rohtusi andma ja et vanemad koerad valivadki rohkem toitu. Nii me jäimegi seda uskuma ja muudkui võitlesimegi rohtude ja dieediga. Kõht käis ka läbi. Hiljem öeldi et sealt liidetest siiski midagi immitses läbi kuid tõmbus järjest koomamale. Oksendas ka tihti ja sellepärast arvasime ka et palju väljaheiset ei tule. Gastroskoopia tehti ka Västrikus ja ikka raiuti et on maohaavad. Teises kliinikus, peale operatsiooni aga öeldi et maol polnud suurt midagi häda, et sooltesse kinni jäänud toit põhjustas hoopis mürkide levikut mis siis kahjustas magu ja tekitas kehvveresust. Kuna sellised liited peale steriliseerimist pidid olema üldteada, siis sellise võimaluse mitte arvestamine Västriku poolt ma pean kuritegelikuks. Samuti kinnitati teisest kliinikust et üldiselt kui seisund mingi kahe nädalaga ei parane ja välispidise diagnoosimisega midagi ei leia, siis oleks tulnud koer ikkagi operatsioonil avada ja vaatata mis sees toimub. See korraks lahti lõikamine pole siiski nii pikk ja kurnav operatsioon.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6491
Saara
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 6
Offline

11 aastat, 5 kuud tagasi
no kogu kliinikut ei tasu seepärast küll maha kanda! meil tehti seal op peale luumurdu ja väga rahul!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6495
katlin006
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 18
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Alati oleks hea mainida arsti nime kes sellega hakkama sai! Mis kliinik see teine oli? Mul on ka kliinikutega halbu kogemusi ja nüüdseks olen arusaanud ,et kui on tõsine asi siis tuleb erinevate arstide juures käia. Küll siis sisetunne ütleb kes kõige targem on.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6496
kassjakoer
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Mul ka oli halb kogemus Västriku kliinikuga. See on juhtunud mu kassiga, kuid ka koeraga sinna ei lähe. Asi oli selles, et västriku arst ütles, et kassil on kasvaja ja tuleb kohe operatsiooni teha ning tegi ilma uuringuteta kohe ära ( ja see muidugi ei ole odav).. ja siis see haigus hakkas edasi levima ja teine arst ütles, et see operatsiooni oli 100% mõttetu kuna tegemist oli allergiaga. Moraal on: enne lõikamist tuleb ikka mõelda ja uuringuid teha ja võib olla ka teise arstiga rääkida..
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6499
kartp
Karma: 2
Koeranduse guru
Postitusi: 34
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Mõnes mõttes teemaga haakuv soovitus - kui tegu on ikkgi raske probleemiga, siis tasub vähemalt kahest kohast võtta arvamus ja peab ikkagi tekkima tunne, et oled saanud parima lahenduse.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7056
Regina333
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

9 aastat, 9 kuud tagasi
Meil on halvad ja ka head kogemused selle kliinikuga seotud.Õnneks kogu personal selline saamatu ei ole.Ilmselt teil on väga raske peale seda kõike uskuda aga seal töötavad kah toredad ja oma eriala oskavad inimesed.Minu kassi kah üks agar inimene tahtis tuttu panna,õnneks ei lasknud.Samas kliinikus teine spetsialist tegi asjad korda.Kass on endiselt elus ja oma kõrge vanuse kohta on väga aktiivne ja elurõõmus tegelane.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7109
sky
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

9 aastat, 6 kuud tagasi
Ka meie kogemus Västriku kliinikuga on halb.

6a. kaukaasia lambakoer hakkas õhtul oksendama, oli rahutu. Hommikuks polnud olukord paranenud, lisaks oli kõht läinud suureks ning oli pinges. Kuna kahtlustasin maokeerdu lendasime kohe Västrikku. Seal võeti meid kenasti vastu, tehti 2 röntgenpilti, kaks arsti vaatasid pildid üle ning otsus oli, et tegemist on tavalise puhitusega - koera kõht ei käi lihtsalt läbi. Tehti süst ning saadeti koju. Lõunaks oli meie karvasel sõbral juba väga halb. Uuesti Västrikku, koer hingas raskelt, enam ise käia ei suutnud. Hakkasid siis opereerima, tuvastasid maokeeru,kuid jäid hiljaks - koer suri.

Kokkuvõte : vaatamata kogemusele, olemasoevale tehnikale ei suudetud diagnoosida klassikaliste sümptomitega maokeerdu. Valediagnoosi tõttu jäime ilma sõbrast ning 140 eurost. Arst oli Triin Abel. Professionaalid?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1