Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Vaktsineerimised, ussikuurid jne alates koera sünnist...
#7297
HuntKriimsilm
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

8 aastat, 10 kuud tagasi
Millised ja millal tuleks vaktsineerida ja teha ussikuure? Hea oleks, kui mõni teadjam annaks konkreetsed ajad alates sünnist kuni edasi ...
Koer on 3 kuune, segavereline hundikoer. Tehtud kutsika vaktsiin 3,5 nädalat tagasi ja ussikuur 1 nädal tagasi. Kas on õige teha mõne päeva pärast teine kutsika vaktsiin ja siis jälle ka ussikuur (et jääks kahe ussikuuri vahele 2 nädalat?)

Küsimus 2:
Maal on 9a segavereline hundikoer. Andsin täna ussirohu. Milllal peaks järgmise tegema?

Tänud ette. Siiani on see teema vähe segaseks jäänud, ka on erinevates allikates erinevad andmed.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7301
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

8 aastat, 10 kuud tagasi
Vaktsiini koha pealt peaks pöörduma ikkagi sama veterinaari poole, ise olen aru saanud, et kasutatakse erinevaid skeeme, mõni vaktsineerib 2, mõni 3 korda. Esimene vaktsiin peaks sisaldama katku-, leptospiroosi-, parvo- jms. vaktsiine, aga ei sisalda marutaudi vaktsiini, mis on kohustuslik, aga mis tehakse alates 3. elukuust. Hiljem korratakse vist aasta pärast ja pärast seda võib teha 2- aastaste intervallidega. Samas osade haiguste (leptospiroos, kennelköha) vastu annab vaktsiin ainult 1-a. kaitse, neid vist saab vajadusel eraldi teha. Selleks tasub arstiga konsulteerida ja oma elukeskkonna riske ise hinnata.
Kui kutsikal usse ei ole, siis pole vajadust teda iga 2 nädala pärast kuuritada, piisab 1 korrast kuus (kuni poole aastani), kui on põhjust usse kahtlustada, siis tehakse küll uus kuur 10 päeva järel. Üldreegel on, et enne vaktsineerimist tehakse 10 päeva enne ussikuur, kutsika puhul küsiks ka veterinaarilt. Muidu olen ise aru saanud, et täiskasvanud koera profülaktiline ussikuur tuleks teha minimaalselt 1 kord 6 kuu jooksul, parem veel 1 kord kvartalis. Nii et Teie õuekoer peaks saa ma uue rohu ca 3 kuu pärast.
Üldiselt tasub materjale veel üle lugeda, ise ka mingi proff ei ole.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1