Koerte match-show
Täna toimus Kristiine spordihallis juba neljandat korda heategevuslik koerte match-show, mille tulud lähevad kõik koerte varjupaikadele, vahendab Kalevi uudisteportaal.

„Tegu ei ole tavalise koeranäitusega, see on match-show, kus kehtivad natukene teistsugused reeglid,“ selgitas ürituse üks korraldajatest Aire-Piret Pärn. Koerad lähevad kahe kaupa ringi, kus üks saab sinise ja teine punase lindi. Pärast valitakse lintide omanike seast välja neli paremat, kes lähevad omakorda edasi.

„Nii kaua lähevad edasi, kui selgub iga võistlusklassi võitja - kõige ilusam kutsikas, veteran ning alla- ja ülepõlve koer, kes kohtuvad lõpuks kõik Best In Show ringis,“ selgitas Pärn.

Match-show omapära on ka see, et osaleda saavad nii tõukoerad kui ka paberiteta koerad, mis tähendab, et igaüks võib oma koeraga osalema tulla.

Pärn pole täna toimunud ürituse osalejate arvus kindel, kuid usub, et 150-160 koera tuli ikka kokku, kusjuures see number on tema sõnul aasta-aastalt kasvanud.

„Julgen öelda, et oleme ilmselt Baltikumi suurim match-show,“ ütles korraldaja.

Ürituse tulu on algusest peale läinud varjupaikadele. „Esimesel aastal sai toetuse Pärnu varjupaik, teisel aastal Tartu, kolmandal aastal Haapsalu ja Võru varjupaik ning sel aastal läheb tulu Rakvere ja Kohtla-Järve varjupaikadele.

Vaata pildigaleriid.
Veel pilte.

Ja vaata ka Reporteri videot.

Samal teemal:
Baltimaade suurimale heategevuslikule koertenäitusele on registreerunud rekordarv koeri
Algas registreerumine heategevuslikule koertenäitusele

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.