Haapsalu hüljatud loomade varjupaik jääb viimaseks kvartaliks rahahätta, sest hulkuvaile loomadele planeeritud raha linna eelarvest on otsas, vahendab Lääne Elu.

Linnavalitsus planeeris eraldada varjupaigale selleks aastaks 200 000 krooni. „Tänaseks on tasumisel olev summa ületanud eelarveosa 23 778 krooni võrra, kuigi aasta viimane kvartal on veel ees,” ütles Haapsalu linnavalitsuse linnakeskkonna osakonna juhataja kt Rene Reinola, kelle sõnul on suurema kulu põhjustanud püütud loomade rohkus.

 

Varjupaigas loomi hooldav Elina Mammon ütles, et 200 000 krooni suuruse eelarve järgi saaks varjupaigas korraga hoida kümmet kassi ja viit koera, kasse aga on praegu seal neli korda rohkem.

 

Kassimajas elab 30 täiskasvanud kassi, peale selle on varjupaigas viis kassipoega, keda hoiab Mammon kodus. „Kassimajas jäävad pojad kohe haigeks, sest nad on vaktsineerimata,” ütles ta. Kassidele tuleb kohe lisa, sest varjupaika toomist ootab Kuuse tänava keldrist leitud viis hüljatud kassilast.

 

Koeri elab varjupaigas praegu kaheksa — kuus täiskasvanud koera ja kaks paarikuist kutsikat, must ja pruun. Paari nädala vanused koeralapsed sattusid varjupaika, kui üks neist oli Haapsalus kellegi aeda visatud, teist pakkus purjus külamees Paliveres lastele müüa.

 

Rene Reinola sõnul leiavad varjupaika sattunud koerad kergemini kodu kui kassid. Seadus ei kohusta hüljatud loomi varjupaigas hoidma üle kahe nädala, kasside hoiuaeg aga venib pikemaks.

Ka ei kipu omanikud just kasse varjupaigast otsima, sest lihtsam on võtta uus kass, kui maksta uitama läinud loom eest hoiutasu.

 

Kodulootuseta kasse peaks ootama pärast 14päevast hoiuaega surmasüst, aga kuidas sa paned kiibitud ja vaktsineeritud looma magama, rääkis Mammon. Kassi kahe nädala hoiukulud varjupaigas on 1500 krooni, koera omad 2000 krooni.

Haapsalu tellib hüljatud loomade varjupaiga teenust tööotsijate ühingult, mille egiidi all on varjupaik tegutsenud neli aastat. „Kui häda käes, siis ei saa uusi loomi juurde võtta,” ütles ühingu juhataja Taavi Käsk.


Rene Reinola sõnul tuleb puudujääv raha linnal leida ja varjupaik käigus hoida. Ka manitses Reinola linnarahval oma lemmikloomi rohkem hoidma, et nood varjupaika ei satuks.

 


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 keitti P. 2008-10-17 13:26
jumal issand- issand jumal antku igaüks neile raha ma olen isegi hoolitsenud nende loomade eest süüa olen toonud kassidele ja koertele....

...palun aidake neid sinna võib isegi riideid viia koerte/kasside pesadeks......PALUN!!!!!!
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.