haigutamine
Briti teadlased on kinnitanud seda, mida koeraomanikud juba ammu tähele pannud on, nimelt  teadlaste sõnul võib inimese haigutamine sama nähu esile kutsuda ka koeral, varem on seda täheldatud vaid inimeste ja šimpansite puhul, vahendab ajakiri Biology Letters.

Uuringus osalesid erinevatest tõugudest 29 koera (muuhulgas dalmaatsia koer, inglise hurt, Staffordshire bullterjer), kellest 21 koera reageerisid  haigutamisega, kui nad nägid et  inimene haigutas. Samuti  märkasid koerad, kui katse läbiviija avas suu, kuid tegelikult ei haigutanud - sellise käitumise peale koerad ei reageerinud. 

Katsealuste koerte tulemused 5 minutilise katseperioodi jooksul olid järgmised:
  • Bordercollie haigutas 5 korda
  • Staffordshire bullterjer ja labradori retriiver haigutasid 4 korda
  • Saksa dogi, Inglise cockerspanjel, Shih Tzu, taks, Weimari linnukoer ja Jack Russelli terjeri/corgi  segu koer haigutamisele ei reageerinud

Teadlaste sõnul viitab avastus sellele, et ka koertel võib esineda algeline empaatiavõime, samuti näitab selline käitumine koerte oskust lugeda inimeste sotsiaalseid märke.

Vaata videot siit


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #4 sipsik 2008-08-11 15:50
Ka minu koeral on empaatiavõime :D
 
 
0 #3 hedvig 2008-08-09 22:17
Tegin ka huvi pärast katse, praktiliselt 5 sekundi pärast haigutas koer vastu :-)
 
 
0 #2 katsetaja 2008-08-09 20:37
Tegin katse oma koeraga, peale paari korda haigutamist haigutas ta tõesti vastu :D Põnev!
 
 
0 #1 trinsu 2008-08-08 15:36
Päris huvitav katse :-)Seda olen isegi kogenud, et koerad teevad vahet ehedal ja võltsil signaalil, ilmselt seetõttu fake haigutamisele ei reageeritudki.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.