HHarku vallas on olnud mitmeid koeramürgistusjuhtumeidarku vallas, Muraste ja Vääna-Jõesuu piirkonnas on viimastel nädalatel täheldatud mitut sarnast koeramürgistusjuhtumit ning üks koer on selle tõttu surnud.

Sagenenud ulukite rünnakud linnalähedastes asulates ning vaidlused, kes ja mil viisil peaks metsloomade arvukust piirama, on tekitanud spekulatsiooni, et keegi üritab metsa alla visatud mürgiga omaalgatuslikult metsloomade arvu vähendada, vahendas ERR. Kolme kutsika värske ema, Inglise setter Roosi viidi väikesele jalutuskäigule Muraste mõisa taga asuvasse metsa möödunud teisipäeval. Terve ja rõõmus koer hakkas aga ennast juba mõne tunni möödudes halvasti tundma - tõusis kõrge palavik, tekkis kõhulahtisus ja hingeldamine. Seda, et Roosi miskit maitsvat metsa alt leidis, perenaine Eva-Liisa Ristsoo mäletab.

"Arst kinnitas, et on tugev mürgistus ja et sealtkandist on teisigi koeri toodud. Omanikud olla rääkinud, et koerad on mingit kala söönud," ütles Ristsoo.

Billy loomakliinikust öeldi, et viimase kahe nädala jooksul on sarnaste mürgistusnähtudega ja samast piirkonnast abi käinud saamas kolm koerak, uid arstid ei saa analüüsi vastuseid teadmata öelda, kas tegu on üldse mürgiga või millise mürgiga.Ühe koera elu tohtritel paraku enam päästa ei õnnestunud.

Samas ei saa arstid analüüsi vastuseid teadmata öelda, kas tegu on üldse mürgiga või millise mürgiga.

Murettekitavast olukorrast on teavitatud ka keskkonnaspetsialiste ja politseid.
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.