Heategevusüritus koerte moeshow Koera moekeVäikeste koerte populaarsus Eestis aina kasvab ja kuna paljudel tõugudel ei ole soojahoidvat aluskarva, siis vajadus riiete järele aina suureneb.

Lemmikloomatarvete kauplus Penner koos raadio Elmariga korraldab heategevusürituse „Koera moeke“, kus tutvustatakse erinevaid rõivaid, kandekotte ja aksessuaare. „Penner“ on tegelenud rõivaste maaletoomisega juba mõnda aega, millele pani aluse vene kääbuskoer Lola, kes samuti vajab talvel soojaid riideid.  Lola koos oma glamuursete sõpradega tõttavad appi eluhammasrataste vahele jäänud liigikaaslastele, kes peavad oma päevad veetma varjupaigas. Viimaste aastatega on koertemood kõvasti arenenud, Eestis on poelettidele tulnud palju erinevaid brände, uhkeid kaelarihmasid ja stiilseid kandekotte.

Erinevad tõud nagu chihuahua ja vene kääbuskoer ei armasta jahedat ilma, pelgavad tuult, vihma ja lund. Ainuke väljapääs on selga panna soojad riided, miks mitte siis pakkuda neile koos soojusega ka stiili ja kvaliteeti.

Kahjuks on inimeste seas nii palju julmust, et aina rohkem loomi visatakse tänavatele, kust lõpuks satuvad nad loomade varjupaika. Valga varjupaigas – mida heategevusüritus toetab, on olukord nukker, seal ei ole loomade jaoks piisavalt ruumi, steriilsetest ruumidest ei maksa unistada, kui talvel soojagi saaks, oleks hing rahul. Maja on vana ja lagunenud, talvel tuiskab katusest lund sisse, tuul vihiseb seinte vahelt tuppa ja ruumis on vaevalt 5 kraadi sooja. Vett majas ei ole, õbluke naine tassib pangedega sügavkaevust jääkülma vett majja. Õues olevates boksides puuduvad kuudid, kuhu saaks koerad talvekülma, vihma ja tuule eest peitu minna.

Valga varjupaiga töötaja Merike Soots sõnul on Valga linnalt abi palutud juba aastaid, kuid siiani linn lubadustest kaugemale jõudnud ei ole.

Heategevusüritus „Koera moeke“ kogub raha Valga koduta loomade varjupaigale, et väljas elavatele koertele ehitada kuudid, mis on talvel asendamatud. Siinkohal palve kõikidele inimestele, kellel vähegi võimalik aidata hädas olijaid, Teie abi vajab Valga varjupaik, tegemist ja abistamist jätkub seal kõigile.

Mul on hea meel teatada, et üritusele on kaasa aidanud paljud ettevõtted (Elmar, Gravex, Abakhan, aamenStuudio, Ülikooli kohvik, Tartu Sport sihtasutus jpt.), tänu kellele suudame pakkuda Valga varjupaiga loomadele rõõmsamad jõulud.

Täpsemat infot ürituse kohta
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.