Honda tutvustas koerasõbralikku autot

Jaapani autotootja Honda uuel linnamaasturil mudelil Element on olemas variant, mis arvestab pere neljajalgsete liikmetega – nimelt auto tagaossa on sisse ehitatud koerale ase, joogikauss, ventilaator ja kaldtee selleks, et koer saaks mugavalt autost välja tulla ja autosse minna.

Mudeli esitlemisel oli abiks varjupaigast pärit koer Sammy.

Uudisteagentuuri Reuters teatel on New Yorgi autonäitusel tutvustatud Honda Elemendil ka kergesti puhastatavad istmekatted ja turvatehnika, mis peaks liiklusõnnetuse korral looma vigastustest säästma.

Honda tootearendaja James Jenkins märkis Reutersile, et ameeriklased kulutavad lemmikloomadele aastas 41 miljardit dollarit (ligi 490 miljardit krooni) ning lähima kahe aasta jooksul ennustatakse selle numbri tõusu 52 miljardile dollarile (ligi 620 miljardile kroonile). See omakorda annab tema hinnangul ka põhjust loota koerakohaga autode heale läbimüügile.
Honda tutvustas koerasõbralikku autot

«Lemmikloomadest on saanud rohkem pereliikmed, kes on majapidamistele tähtsamad kui kunagi varem,» märkis ta. Honda Element maksab praegu USAs pisut rohkem kui 20 000 dollarit (ligi 240 000 krooni). Jenkinsi sõnul firma veel ei tea, kui palju koerakoht masina hinnale lisab.

Honda koerasõbralik mudel tuleb müüki selle aasta sügisel.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 koeraomanik 2009-04-15 12:16
Huvitav kas ja missuguse hinnaga see mudel Eestisse müüki tuleb?
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.