Ida politseiprefektuur karistas 2006. aasta augustis 1500 krooni suuruse trahviga narvalannat Oksanat selle eest, et ta viis oma koera rihma külge kinnitamata avalikku kohta ega taganud sellega kaaskodanike ohutust, vahendab Postimees.

Lisaks sai naine 6000 krooni trahvi selle eest, et eiras väidetavalt konstaabli korraldust koer rihma külge kinnitada.

Naine kaebas karistuse kohtusse, kuna leidis, et lahtiselt jooksnud koeraga jalutamise eest määratud karistus on tema materiaalset olukorda arvestades liiga karm, ning politsei korralduse eiramist ta ei tunnistanud üldse, väites, et järgis korravalvuri käsku. Viru maakohus vähendas naise karistust, mõistes 1500 krooni asemel talle 300 krooni ning 6000 krooni asemel kümme korda väiksema trahvi.

Naise kaitsja polnud siiski ka selle otsusega nõus ning asi jõudis riigikohtusse. Riigikohus tõdes, et kuna väärteo toimepanemisest on möödas üle kahe aasta, on väärtegu seaduse järgi praeguseks aegunud, mistõttu maakohtu otsus tühistati. Riigikohus konstateeris, et kuigi maakohtu otsus tehti tänavu 30. juunil, poolteist kuud enne aegumistähtaja möödumist, see otsus siiski ei jõustunud, sest kaevati edasi. Kuna riigikohus arutas asja 19. novembril, osutuski asi aegunuks.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 külaline 2008-12-11 16:05
Ei tohi. Ja kui isegi tohiks, siis juba koera turvalisuse huvides ma seda kunagi ei teeks.
 
 
0 #1 Mimm 2008-12-11 14:31
Kas koera ilma rihmata avalikus kohas hoida ei tohi?
Kas pargid, haljasalad on siis ka keelatud?
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.