koerad

Ilulõikused pole ainult inimestele, kes soovivad end pisut kohendada, vaid ilulõikusi saab tellida ka oma koertest lemmikutele. Ilma naljata ja päris tõsiselt.

Koerte ilulõikuste põhjuseks ei ole koera „ilusamaks ja nooremaks“ lõikamine, vaid ennekõike peetakse silmas koera heaolu, kinnitab Gail Eisenberg oma artiklis.

Ligi tuhandeid dollareid maksva ninalõikusega saab aidata tõsiste hingamisprobleemide korral lühikese ninaga koeri nagu inglise ja prantsuse buldogid pug´id ja Boston terjerid.


Rohket süljevoolust saab korrigeerida lõualõikustega suurtel tõugudel nagu newfoundland, verekoer, masitff.
Rohkete nahavoltidega kaasnevate pidevate nahapõletike korral saab aidata buldogi.

 

Selliste juhtumite puhul konsulteeritakse veterinaarkirurgiga, kas ühe või teise probleemi korral korrigeerivatest lõikustest on abi.
 “Üldnarkoos ei ole päris ohutu olgugi, et kõrvaltoimete esinemine noortel ja tervetel loomadel on madal. Üle kuue aastastele koertele soovitame vereanalüüsi ja rinnaku röntgenit, “selgitas USA New Yorgi loomade kliiniku loomaarst Janet R. Kovak.

 

Eeskirjadega on aga paika pandud, et ilulõikused, mida soovitakse teha vaid  kosmeetilistel põhjustel ei ole lubatud. Siinkohal peetakse silmas tõul esinevate loomulike ebakorrapärasuste korrigeerimist.

 

Ameerika kennelliidu eeskirjade kohaselt lubatakse võistlustele ja näitustele vaid need koerad, kelle nii kõrvade kui sabalõikused vastavad tõustandarditele.

Võistluste kohtunikud on küllalt kogenud selleks, et märgata kosmeetilisi lisandeid või korrektuure.

 

Kosmeetiliste lisandite all peetakse silmas silikoonist valmistatud eri kuju ja suurusega munandeid ehk neuticle, mida peamiselt kasutatakse kastreeritud lemmikutel. Kosmeetiliste lisandite kasutamine ei ole eriti levinud ja pealegi võib veterinaari sõnutsi igasuguste võõrkehadega kaasneda hilisem põletiku risk. Konsultatsioonid ühe või teise lõikuse jaoks langetatakse siiski looma kasuks.

 

„Õnneks, kohtlevad lemmikute omanikud oma loomi nagu pereliikmeid ning ei soovi oma koerale ega kassile liigset terviseriski,“märkis Kovac.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 trinsu 2008-08-08 15:38
Huvitav kas eestis ka selliseid lõikuseid tehakse?
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.