Inglismaa suurim koer pandi kiirdieedile

Lincolnshire´s elav Suurbritannia suurim koer määrati dieedile, sest veterinaaride sõnul on ta on oma elu päästva operatsiooni jaoks liiga raske, vahendab Telegraph.

Samson on nelja aastane Saksa dogi ja Newfoundlandi koera segu, ta kaalub umbes 120 kilo  ja on kerelt peaaegu kahe meetri pikkune.

Samsonil on sideme rebend tagumises vasakus põlves, mistõttu peab teda nüüd opereerima. Kuid 1400 naela maksvat operatsiooni ei saa teostada enne kui Samson on kaalust alla võtnud.

Veterinaararstid hoiatasid, et kui Samsonit juba praegu opereerida, ei taastuks ta operatsioonist korralikult just oma kaalu tõttu, mille tagajärjel ta ei saaks enam kunagi kõndida. 90% tõenäosusega tuleb Samsonit opereerida järgneva kuue kuu jooksul, et operatsioonist abi oleks.

Samsoni toitmine maksab 30 naela nädalas, tema igapäevaseks toiduks on olnud peale krõbinate ka kalkunikoivad. Samsonit toidetakse kaks korda päevas.

Samsoni omanik, Ray Woods loodab, et Samson saavutab sobiliku vormi uue reþiimiga, mis sisaldab endas dieeti, füsioteraapiat ja hüdroteraapiat. Tema naise, Julie Woodsi sõnul on Samson küll suur koer, kuid mitte paks.

Sellele vaatamata on väga tähtis suurt kasvu koerte puhul jälgida nende kaalu.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.