Inimesed annetasid Gena ja Potsataja toetuseks 21 000 krooni
Inimesed olid teisipäeva õhtuks annetanud 21 000 krooni nälginud koertele Gena ja Potsataja, kes viidi endise omaniku juurest loomade varjupaika, vahendab Postimees Online.

«Gena kosumine võtab aega ning kaalus hakkab ta juurde võtma ilmselt alles paari nädala pärast. Koer jääb nii kauaks meile, kuni ta on täielikult kosunud ning siis hakkab ta uut kodu otsima,» rääkis venekeelsele Postimehele loomade varjupaiga juhataja Liis Lill.

Tema sõnul pole nende varjupaigal loomade hoidmise ajalist piirangut ning juba varjupaika vastuvõetud loomad, kes on vaimselt terved ning kellele elu ei valmista füüsilist piina, leiavad kõik omale kodud. Ta lisas, et teinekord võib see aega võtta isegi kuni aasta.

Inimesed hakkasid aktiivselt annetama nälginud loomade toetuseks pärast artiklite ilmumist Järva Teatajas ja Postimehes. Lille sõnul andis üks inimene loomade toetuseks 3000 krooni.

«Kui annetusi peaks veel laekuma, saame parandada ka koerte tingimusi varjupaigas, et oleks rohkem kohti erivajadusega loomadele,» rääkis varjupaiga juhataja. Tema sõnul on praegu varjupaiga kõige suuremaks mureks, et napib raha ehitustöödeks.

«Olemasolevale seitsmele soojale koerte siseboksile lisaks oleks vaja ehitada juurde veel vähemalt 10, arvestades seda, kui palju on neid loomi ka väljaspool varjupaiga piirkonda, kelle abistamisest me peame tingimuste puudumise tõttu loobuma, kuid keda meie töötajad muidu oleksid valmis oma hoole alla võtma,» selgitas ta.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.